خبرگزاری کار ایران

مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری استانداری فارس:

پاکستان و کردستان عراق با فارس تفاهم نامه مبادله کردند

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۵۶۲۷

مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری از مبادله تفاهم نامه های جداگانه مابین تجار کردستان عراق و پاکستان با استان فارس در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۴ تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید مهدی خادمی با اشاره به اینکه فارس با بسته های سرمایه گذاری متعدد و مختلفی در ششمین دوره نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران شرکت کرده است، از تبادل تفاهم نامه تامین محصولات دانش بنیان صنعت برق با هیاتی از کردستان عراق خبر داد.

وی ادامه داد: تفاهم نامه تامین محصولات دانش بنیان صنعت برق توسط شرکت های تولیدی از استان فارس در پایان مذاکره با هیات کردستان عراق تبادل شد.

رئیس پاویون فارس در اکسپو ۲۰۲۴ گفت: اعضا تیم مذاکره کننده پاویون فارس پس از اطلاع از نیازمندی های شرکت خارجی مذکور، ضمن اشاره به پیشینه بسیار خوب استان فارس در حوزه الکترونیک و توانمندی شرکت های دانش بنیان تولیدی استان، لیستی از شرکت ها و واحدهای تولیدی استان در حوزه صنعت برق و الکترونیک را در اختیار هیات مذکور قرار دادند که باعث جلب توجه هیات خارجی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شرکت خارجی مذکور متشکل از تعدادی جوان متخصص در حوزه برق از کردستان عراق بود که جهت تامین نیازهای تخصصی خود از مجموعه اکسپو ۲۰۲۴ تهران بازدید کردند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری با تصریح بر اینکه مجموعه معاونت اقتصادی استانداری فارس برابر برنامه ریزی صورت گرفته، پس از اتمام نمایشگاه، با دائر کردن یک دبیرخانه متمرکز، کلیه تفاهم نامه های منعقده در حوزه های مختلف را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد، از استقبال تجار پاکستانی از محصولات زنجیره ارزش کشاورزی ارگانیک که موجب تبادل تفاهم نامه تامین محصولات با یک شرکت دانش بنیان استان فارس شد هم خبر داد و اظهار داشت: پاکستان یکی از کشورهایی است که حضور پر رنگی در اکسپو ۲۰۲۴ تهران دارد و با اعزام هیات تجاری بالغ بر ۴۵۰ نفر عزم خود را برای افزایش مراودات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشته است.

خادمی ادامه داد: تجار پاکستانی اغلب پس از حضور در پاویون فارس و شنیدن توضیحات کارشناسان و دیدن محصولات ارگانیک تولیدی استان در حوزه کشاورزی، جهت ادامه ارتباط با شرکت های فارسی اعلام آمادگی نموده و بعضا این شناخت اولیه منجر به تبادل تفاهم نامه شده است ، در همین راستا پس از مذاکرات صورت گرفته تیم مذاکره کننده پاویون فارس و شرکت دانش بنیان فارسی، تجار اهل کراچی، شخصا پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه همکاری داده و جهت ادامه تعاملات اقتصادی با شرکت مذکور اعلام آمادگی کردند.

 پاکستان یکی از ۵ کشور پر جمعیت دنیاست که با داشتن جمعیتی قریب به ۲۵۰ میلیون نفر و مولفه های فرهنگی و مذهبی مشترک با ایران می تواند به عنوان یکی از بازارهای هدف محصولات صادراتی کشور و استان فارس قلمداد شود که مجموعه اقتصادی استان فارس ، تلاش هایی را جهت دستیابی پایدار به این بازار متنوع صادراتی شروع کرده است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز