خبرگزاری کار ایران

مدیرکل راهداری همدان خبرداد؛

احتمال ریزش سنگ ریزه در جاده گنجنامه-تویسرکان

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۳۷۴۳

رانندگان با احتیاط رانندگی کنند

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای همدان گفت: با توجه به بازگشایی جاده گنجنامه - تویسرکان و احتمال ریزش سنگ ریزه در برخی از مقاطع به رانندگان توصیه می شود با رعایت سرعت مطمئنه و احتیاط کامل از این مسیر تردد کنند.

به گزارش ایلنا، مهرداد آهکی روز شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: جاده گنجنامه - تویسرکان به طول ۲۴ کیلومتر جزو مسیرهای فرعی و کوهستانی استان همدان محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: هرساله این جاده از اواخر آذر ماه به علت بارش سنگین برف، کولاک شدید، احتمال ریزش سنگ و نبود ایمنی کافی با پیشنهاد پلیس راه استان و موافقت کمیسیون ایمنی راه ها، مدیریت بحران استانداری و راهداری مسدود می شود. ️

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای همدان اظهار کرد: در فصل سرما ۷۰ هزار متر مکعب برفروبی در مسیر گنجنامه- تویسرکان انجام شد.

آهکی ادامه داد: از ابتدای عملیات بازگشایی محور گنجنامه-تویسرکان افزون بر ۱۵ هزار متر مکعب خاکریزی در نقاط پرتگاهی، ۶۰۰ متر مکعب ترانشه برداری و ریزش برداری،۱۷۰ تن آسفالت گرم جهت لکه گیری،۱۹۰ مورد لق گیری سنگ های بزرگ در این مسیر انجام شده است.

وی با بیان اینکه عملیات ایمن سازی این جاده همچنان ادامه دارد، گفت: هم اکنون ۲ تیم لکه گیری و چاله گیری، یک تیم تعمیر و نصب گارد ریل، یک تیم نصب نیوجرسی به همراه ۲ تیم گشت راهداری در محور گنجنامه مشغول فعالیت هستند.

️مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای همدان اضافه کرد: گشت های راهداری به صورت ۲۴ ساعته مشغول پایش و گشت زنی در جاده گنجنامه - تویسرکان هستند و سامانه گویای ۱۴۱ به صورت شبانه و روزی آماده دریافت انتقادات، شکایات و پیشنهادات همه همشهریان است.

آهکی با باینکه جاده گنجنامه -تویسرکان از امروز هشتم اردیبهشت بازگشایی شد،یادآور کرد: اواسط اسفند سال ۱۴۰۲ عملیات بازگشایی محور گنجنامه-تویسرکان با فعالیت ۱۰ نیروی راهدار، یک دستگاه برف خور، یک دستگاه گریدر، ۲ دستگاه لودر،سه دستگاه کامیون برفروبی آغاز شد.

وی اضافه کرد: ۱۴ کیلومتر از این مسیر کوهستانی بسیار کولاک گیر بوده و در برخی از نقاط ارتفاع کولاک برف به ۶ متر نیز می رسید که با فعالیت جهادی عوامل راهداری عملیات برفروبی و بازگشایی این مسیر به پایان رسید.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز