خبرگزاری کار ایران

با معرفی برگزیدگان ؛

نخستین جشنواره «نماز مهر» در ازنا به پایان رسید

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۰۷۹۶

نخستین جشنواره فیلم کوتاه موبایلی «نماز مهر» با معرفی برگزیدگان در ازنا به کار خود پایان داد.

به گزارش ایلنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین سپهوندامام جمعه ازنا در این جشنواره ضمن تقدیر از برگزار کنندگان برنامه گفت: نتیجه ی عملی چنین برنامه‌ای به مراتب از بسیاری همایش‌های رسمی بالاتر و بیشتر است و تکرار آن موجب گسترش فرهنگ والای نماز در بین نسل جدید خواهد بود و جا دارد که خانواده‌ها در این حرکت معنوی سهیم شوند.

وی بیان کرد: وظیفه‌ی دستگاههای فرهنگی است که از همایش گرایی‌ دست برداشته و به سمت برنامه‌های زیرساختی و تاثیرگذار در جامعه حرکت نمایند.

امام جمعه ازنا اظهار داشت : هرچه در حوزه ی کودکان و نوجوانان برنامه‌های مذهبی و معنوی برگزار شود، کم است و لذا باید در این خصوص هدف‌گذاری لازم صورت پذیرد.

در ادامه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازنا در این برنامه گفت: پس از ارسال فراخوان، این برنامه با استقبال گسترده روبرو و تعداد ۱۹۳ فیلم موبایلی از شهرستانهای ازنا، دورود و الیگودرز به دبیرخانه رسید که از این تعداد ۲۳ اثر پذیرفته شدند.

میثم محتشم گفت: دریافت این تعداد آثار ارسالی، بیانگر این است که مردم منطقه تا چه اندازه به معنویت گرایش دارند و همین امر می طلبد که نگاه ویژه‌ای به شهرستان ازنا اختصاص یابد.

وی اظهار داشت: این برنامه که شامل فیلم نماز خواندن کودکان است، در حقیقت بذر معنویتی است که در زمین پاک و مستعد روح و جان این نونهالان و نوجوانان کاشته می شود و بی تردید در آینده ثمرات فرهنگی اجتماعی فراوانی خواهد داشت و باعث گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و مانع از پدیده ی هنجارشکنانه‌ی بی حجابی خواهد شد.

غلامعلی فلاح، مسئول ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در پایان برنامه، این جشنواره را از بهترین برنامه‌های حوزه‌ی نماز در استان دانست و گفت: نگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان این است که سطح حمایت مادی از این برنامه‌ها افزایش یابد.

در ادامه ضمن پخش کلیپ های انتخابی در سالن، با اهدای هدایای نقدی از برگزیدگان جشنواره تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است که این برنامه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری ادارات آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی شهرستان ازنا برگزار شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز