خبرگزاری کار ایران

یک مسئول خبرداد؛

افزایش ۵۱ سانتی‌متری تراز دریاچه ارومیه

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۶۹۱

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه به یک‌هزار و ۲۷۰ متر و ۳۳ سانتی‌متر رسیده که ۶ سانتی‌متر بالاتر از زمان مشابه سال گذشته و ۵۱ سانتی‌متر بالاتر از ابتدای مهرماه ۱۴۰۲ است.

به گزارش ایلنا، مهرنگ رضایی اظهار داشت: با توجه به بارش‌های بهاری و آزادسازی آب از سدها، امروز تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و ۲۷۰ متر و ۳۳ سانتی متر رسیده که ۶ سانتی متر بالاتر از زمان مشابه سال گذشته و ۵۱ سانتی متر بالاتر از ابتدای مهرماه ۱۴۰۲ است.

وی با بیان این که در تراز فعلی حجم دریاچه ارومیه به ۱ میلیارد و ۷۷۰ میلیون متر مکعب رسیده است افزود: حجم دریاچه نسبت به ابتدای سال آبی سال گذشته ۱ میلیارد و ۱۱۵۰ میلیون متر مکعب افزایش داشته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۷۰ میلیون متر مکعب بیشتر شده است.

رضایی ادامه داد: ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب از آذرماه سال گذشته تا به امروز از سدهای آذربایجان غربی وارد دریاچه ارومیه شده که بر اساس مصوب کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه رهاسازی آب از پشت سدهای حوزه آبریز دریاچه ارومیه به سمت این دریاچه سالانه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب است.

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی گفت: هم‌اکنون وسعت دریاچه ارومیه ۱ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع هست که ۱۷۰ کیلومتر مربع نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته و ۶۸۶ کیلومترمربع نیز نسبت به ابتدای سال ابی ۱۴۰۲ بیشتر شده است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز