خبرگزاری کار ایران

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان:

مهارت های فنی و حرفه ای مهمترین راه ورود به بازار کار برای کارجویان است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۰۱۸۳

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت: مهمترین راه ورود افراد جویای کار داشتن مهارت های فنی و حرفه ای مرتبط با بازار کار و واحدهای اقتصادی است.

به گزارش ایلنا، سید فرهاد ناصری نیا روز شنبه بیست و ششم اسفند ماه در دیدار با پاشایی مدیر کل جدید فنی و حرفه ای لرستان به عدم آشنایی کارجویان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی به مهارت های فنی و حرفه ای اشاره کرد و اظهار داشت: متأسفانه بیشتر افرادی که در مراکز کاریابی ثبت نام می کنند فاقد مهارت کافی هستند و و یکی از دلایل اصلی بیکاری در استان ضعف مهارت است که دانشگاه‌ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان در این زمینه باید از شروع مقطع تحصیلی با توجه به نیاز کار مهارت‌آفرینی کنند.

وی افزود: رسالت فنی و حرفه‌ای لرستان تربیت نیروی متخصص، خلاق، ماهر و کارآفرین است پس باید با توجه به نیاز بازار کار و واحدهای اقتصادی و همچنین  منطقه آموزش‌های لازم مهارتی را به کارجویان ارائه کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه بیشتر کارجویان استان فاقد مهارت هستند، اظهار کرد: باید همه مجموعه مرتبط به کار و تولید استان با ترویج فرهنگ کسب مهارت و کار در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه خانواده‌ها و دانش‌آموزان از راه‌های مختلف به خصوص از طریق صدا و سیما و همراهی با رسانه‌ها، ائمه جماعات و حضور در بین مردم تأثیرگذاری این آموزش‌ها را برای ایجاد شغلی پایدار در مشاغل مختلف تبیین و اطلاع‌رسانی کنیم.

ناصری با بیان اینکه کارفرمایان دنبال افراد توانمند و دارای مهارت هستند، ادامه داد: مهم‌ترین حلقه اتصال کارجویان و کارفرمایان مهارت است چراکه کارجوی دارای مهارت به‌راحتی جذب کار می‌شود و یا خود با آن مهارت می‌تواند برای خود کارآفرینی کند.

وی در پایان از مدیر کل جدید فنی و حرفه ای استان خواست تا با استفاده از ظرفیت مدیران دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی و همچنین همکاری و تعامل با دیگر دستگاه های اجرایی، دانشگاه‌ها و واحدهای اقتصادی نیازهای مهارتی را شناسایی و در این زمینه به افراد متقاضی و جویای کار آموزش مهارتی لازم بدهد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز