خبرگزاری کار ایران

| 07:01   
کد خبر : ۱۳۹۷۹۴۸
در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مطالبات شرکت‌ها توسط ادارات با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فنی مهندسی گلستان گفت: متاسفانه مطالبات شرکت‌ها توسط ادارات با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود و شرکت ها برای بیمه کارکنان خود با مشکلات جدی مواجه شده‌اند.

مطالبات شرکت‌ها توسط ادارات با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود

رسول گرگیج در گفت وگو با ایلنای گلستان اظهار کرد: سخت‌گیری‌های مالیاتی، اخذ نامناسب ارزش افزوده، تاخیر دراز مدت در پرداخت مطالبات از کارفرمایان از مشکلات جدی شرکت‌های خدماتی و فنی مهندسی است که متاسفانه این موضوعات ورشکستگی تعداد زیادی از شرکت‌ها را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: متاسفانه مطالبات شرکت‌ها توسط ادارات با تاخیر چند ماهه پرداخت می‌شود و شرکت برای بیمه کارکنان خود با مشکلات جدی مواجه شده‌اند. زیرا کارفریان فقط بصورت علی الحساب صورت وضعیت پرداخت می‌کنند تا فقط شرکت‌ها بتوانند حقوق پرداخت کنند و سایر هزینه‌ها علاوه بر پرداخت ۲ ماه حقوق همچنان برعهده شرکت‌ها است.

گرگیج بیان کرد: انسجام شرکت‌های خدماتی ضروری است و خوشبختانه اکثر شرکت‌های خدماتی استان در این شرایط موفق بوده‌اند و می‌توانند بخش مهمی از اشتغال گلستان را برعهده بگیرند.

وی تصریح کرد: مطالبه چهار درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور از مشکلات جدی و مالی برای کارفرمایان خدماتی به وجود آورده است. سال‌های گذشته در استان بخاطر همین موضوع چندین شرکت تعطیل شده‌اند و برای این موضوع هنوز تعیین تکلیفی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: دولت و مجلس آیین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور تعیین و تکلیف کنند و این شرایط باعث شده بخش خصوصی خسارت سنگینی ببینند. نداشتن امنیت شغلی و پایین بودن دستمزد از اساسی‌ترین مشکلات جامعه کارگری است و رفع مشکلات زندگی کارگران باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز