خبرگزاری کار ایران

| 12:48   
کد خبر : ۱۳۹۱۵۴۹
معاون استاندار:

اقتصاد کشاورزان اولویت بخش کشاورزی قزوین باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: اقتصاد کشاورزان از اولویت‌های بخش کشاورزی محسوب می‌شود و باید مورد توجه و حمایت باشد.

اقتصاد کشاورزان اولویت بخش کشاورزی قزوین باشد

به گزارش ایلنا، علی رحمانی در مراسم گرامیداشت هفته دولت و آئین تجلیل از کارمندان نمونه جهاد کشاورزی استان قزوین که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران برگزار شد، گفت: باید ابزارهای اقتصادی مناسب در اختیار قرار گیرد تا بتوان در جهت توسعه بیشتر بخش کشاورزی حرکت کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار به اهمیت دشت قزوین اشاره کردو گفت: استان قزوین در اکثر محصولات کشاورزی جایگاه مناسبی دارد که علاوه بر تامین مصرف استانی توانسته در تولید محصولاتی همچون گوشت قرمز، گوشت سفید و تخم مرغ، تامین کننده امنیت غذایی تهران و حتی کشور باشد و در تامین نهاده‌های مورد نیاز، نیازمند نگاه ویژه مسئولین کشوری هستیم.

وی به اجرای طرح الگوی کشت و کشاورزی قراردادی در محصولات کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: باید قوانین مورد نیاز حمایتی در این زمینه وضع شود تا بتوانیم روند خوبی در تولید محصولات کشاورزی داشته باشیم.

این مسئول یادآور شد: ایجاد شهرک گلخانه‌ای در استان یکی دیگر از ظرفیت‌های خوب قزوین است که امیدواریم بزودی تکمیل شود و بتوان طرح‌های جدید دیگری نیز در حوزه گلخانه در استان کلید بزنیم.

رحمانی گفت: با تعریف پروژه‌های جدید در حوزه شیلات در حاشیه شاهرود می‌توان از ظرفیت مستعد این استان در بحث آبزی پروری بخوبی استفاده کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز