کد خبر: 1244105 A

سرپرست بهزیستی استان خبر داد؛

سرپرست بهزیستی استان زنجان، گفت: استان زنجان برای سومین بار به میزبانی ششمین جشنواره منطقه ای تئاتر ویژه افراد دارای معلولیت«طلوع» انتخاب شد واین جشنواره ۲۲ تا ۲۵ آبان در پنج بخش برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا ا ززنجان، سلمان حسینی ، سرپرست بهزیستی استان زنجان در جمع خبرنگاران از برگزاری ششمین جشنواره منطقه ای تئاتر ویژه افراد دارای معلولیت «طلوع» با مشارکت  بهزیستی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و قزوین خبر داد و گفت: استان زنجان برای سومین بار به میزبانی این جشنواره انتخاب شده واین جشنواره ۲۲ تا ۲۵ آبان در پنج بخش برگزار خواهدبود.

 حسینی یکی از محورهای جشنواره را «معلولان و برابرسازی فرصت‌ها در تمامی عرصه‌های اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و هنری» اعلام کرد و گفت: ارتقای سطح آگاهی عمومی و تغییر نگرش منفی نسبت به افراد دارای معلولیت، تلفیق اجتماعی فرد معلول و کمک به مشارکت وی در جامعه و پیشگیری از تشدید معلولیت و توانمندسازی افراد دارای معلولیت از دیگر محورهای جشنواره طلوع است.

رییس برگزاری جشنواره طلوع با بیان اینکه هنر نقش برجسته ای در درمان و همچنین توانمند سازی افراد دارای معلولیت دارد خاطرنشان کرد:هنردرمانی یکی از ارکان بهبود سالمندان و افراد دارای معلولیت و فرصتی مناسب برای هم گرایی بین جامعه معلولین وبه منصه ظهور رساندن خلاقیت و استعداهای بالقوه افراد است.

حسینی تقویت حس مسئولیت پذیری و پرورش نگرش مطلوب اجتماعی و احترام به حقوق معلولین و منزلت آنان، تشویق به آفرینش هنری، ارتقا سطح آگاهی عمومی و تغییر نگرش منفی نسبت به افراد دارای معلولیت و برابر سازی فرصت ها را از مهمترین محورهای مورد تاکید جشنواره معرفی کرد.

سرپرست بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: جشنواره تئاتر افراد دارای معلولیت مناطق طلوع در پنج بخش "صحنه ای"، "خیابانی و محیطی، شورایی"، "کودک و نوجوان"، "مسابقه نمایشنامه نویسی" و "کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی" برگزار می شود.

حسینی مهلت ارسال آثار هنرمندان را ۲۰ تیرماه اعلام نمود و گفت : بازخوانی نتایج تا ۲۵ تیرماه، بازبینی ۲۵ شهریور و اعلام نتایج ۳۰  مهرماه خواهد بود.

انتهای پیام/
جشنواره تئاتر/ طلوع / شماغرب/ استانها /منطقه ای/میزبانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر