کد خبر: 1242396 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب دستگاه‌های اجرایی با صرفه‌جویی، در نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از آب همکاری کنند.

به گزارش ایلنا،  یدالله سلطانی در گفت و گو با خبرنگاران، بیان کرد: با توجه به ورود فصل گرما و افزایش مصرف آب، دستگاه‌های اجرایی ضمن صرفه‌جویی در مصرف آب باید در نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از منابع آبی تلاش کنند.

وی با تشریح راهکارهای کاهش مصرف در ادارات و نهادهای عمومی، تصریح کرد: استفاده از شیرآلات و تجهیزات کاهنده مصرف آب و بازدید منظم از تاسیسات مصرف آب (شیرآلات، فلاش تانک و …) تعمیر و یا تعویض آن در صورت خرابی در کاهش هدررفت آب موثر است.

سلطانی گفت: استفاده نکردن از آب نماها و فواره‌ها در مراکز اداری و تفریحی وابسته، حتی اگر به صورت بازچرخانی عمل می‌کنند، عدم استفاده از آب شرب برای آبیاری فضاهای سبز در مراکز دولتی و الزام به نصب شیرهای کم‌مصرف و وسایل کاهنده مصرف آب، از جمله راهکارهای موثر در کاهش مصرف آب است.

مدیرعامل شرکت، با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی باید در نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح از منابع آبی تلاش کنند، تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موفق باشد و برای نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی نیازمند یاری همه دستگاه‌های دولتی و مشترکین است.

انتهای پیام/
دستگاه های اجرایی شرکت آب و فاضلاب صرفه جویی صرفه جویی در مصرف آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر