کد خبر: 979890 A

لاری خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار جان باختگان کرونا از ۲۸ هزار نفر گذشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا گفت: از دیروز تا امروز ۱۸ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۱۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۸۷  نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به چهارصد و نود و دو هزار و ۳۷۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۸ هزار و ۹۸ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تاکنون چهار صد و یک هزار و ۳۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۴۳۹۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری در مورد وضعیت استانها گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

انتهای پیام/
سیما سادات لاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر