کد خبر: 672099 A

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف کالای قاچاق به ارزش ۸۱۷ میلیاردی و انهدام ۱۰ باند در این رابطه در ۶ ماهه نخست امسال خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محسن خانچرلی با اشاره به اجرای طرح های ضربتی در برخورد با قاچاق کالا و متهمان این پرونده ها همچون سال های گذشته، اظهارداشت: در ۶ ماهه نخست امسال، طی عملیات های انجام شده از سوی ماموران آگاهی غرب استان تهران، ۱۰ باند قاچاق کالا منهدم و اعضای آن دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های پلیس غرب استان تهران، مبارزه با قاچاق کالا است، گفت: در حوزه جرایم اقتصادی، مبارزه با کالاهای قاچاق یکی از اولویت های اصلی پلیس های تخصصی به ویژه پلیس آگاهی است؛ پلیس تلاش می کند محموله‌های قاچاق را در اسرع وقت شناسایی و نسبت به ضبط آنها اقدام کند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران به کشف تعداد زیادی محموله های کالای قاچاق از جمله لوازم یدکی خودرو، روغن موتور، پوشک، کاشی و سرامیک، سینک ظرفشویی، الیاف خارجی، رویه گاز، لوازم خانگی و... اشاره کرد و ادامه داد: ارزش کالاهای مکشوفه و دیگر کشفیات ۸۱۷ میلیارد ریال از سوی کارشناسان برآورد شده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۰۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در غرب استان تهران، بیان داشت: در این مدت ۵۸۶ متهم دستگیر که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش را شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی استان در ادامه با بیان اینکه بازار تولید داخلی همواره مورد هجوم ورود کالا به صورت قاچاق در کشور بوده که این امر موجب پایین آمدن سطح تولید و حتی تعطیلی واحدهای بی‌شماری شده است، گفت: پلیس غرب استان تهران با همکاری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در همین زمینه عملیات هایی را برنامه ریزی و اقدام به برخورد با قاچاقچیان می‌کند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران در پایان ضمن توصیه به شهروندان در خصوص دقت هنگام خرید اجناس و کالاهای مورد نیاز خود، گفت: اجرای طرح‌های امنیت و آرامش و خصوصا برخورد با قاچاقچیان کالا در دستور کار پلیس است و سودجویان بدانند که این طرح ها با جدیت تمام ادامه می‌یابد.

سردار خانچرلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر