کد خبر: 638034 A

مسئول بنیاد علمی آموزش زبان و ادبیات ژاپنی با دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه گسترش همکاری‌های آموزشی، علمی و فرهنگی با یکدیگر در دانشگاه فردوسی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا، "سودو" مسئول بنیاد علمی آموزش زبان و ادبیات ژاپنی در این دیدار ضمن معرفی این بنیاد که فعالیت عمده آن در راستای گسترش زبان و ادبیات ژاپنی در سطح بین الملل است خواستار فراهم شدن زمینه گسترش آموزش زبان ژاپنی در دانشگاه فردوسی مشهد شد.

احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه فردوسی مشهد نیز با استقبال از گسترش همکاری های آموزشی، علمی و فرهنگی میان ایران و بنیاد ژاپن، فرآیند تأسیس و گسترش زبان‌های خارجی در دانشگاه فردوسی مشهد را بازگو کرد و اعلام آمادگی کرد که میان دانشگاه فردوسی مشهد و بنیاد ژاپن قرارداد اجرایی فعالیتهای مشترک به امضاء برسد.

مسئول بنیاد علمی آموزش زبان و ادبیات ژاپنی در ادامه حضور در دانشگاه فردوسی با دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد دیدار کرد.

تقوی ضمن معرفی فعالیت‌ها و امکانات این مرکز، آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد را برای همکاری‌های بیشتر و برگزاری دوره های مختلف آموزش زبان فارسی اعلام کرد.

سودو نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد با توجه به زمینه های مناسب همکاری میان دانشگاه های ژاپن و دانشگاه فردوسی مشهد، بتواند مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد را به مراکز مرتبط در ژاپن معرفی نماید و زمینه گسترش آموزش زبان فارسی در ژاپن بیش از پیش فراهم آید.

در پایان این دیدار، مسئول بنیاد علمی آموزش زبان و ادبیات ژاپنی از امکانات آموزشی و آزمایشگاه زبان مرکز بازدید و امکانات مرکز فردوسی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

سودو در ادامه ضمن بازدید از امکانات و کتابخانه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد در نشستی با مسئولان این دانشکده در زمینه امکان همکاری به ویژه در زمینه آموزش زبان ژاپنی گزارشی ارائه داد.

در این نشست پس از گفت‎‌وگو پیرامون همکاری پژوهشی مشترک در زمینه‌های مرتبط طرفین موافقت کردند تشکیل کلاس زبان ژاپنی از طریق کالج دانشگاه فردوسی مشهد انجام شود.

دانشگاه فردوسی مشهد سودو مسئول بنیاد علمی آموزش زبان و ادبیات ژاپنی حسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیرایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر