کد خبر: 394995 A

مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش از مشارکت قریب به 30 درصد مدارس کشور با اولویت دوره ابتدایی در طرح «حیاط پویا» خبر داد.

به گزارش ایلنا،  حسین بابویی اظهار کرد: طرح «حیاط پویا» به دنبال فراهم نمودن زمینه افزایش تحرک، پویایی، نشاط و شادابی  دانش آموزان به‌صورت خودجوش و بدون استفاده از وسایل و تجهیزات خاص ورزشی و نیز تولید جلوه‌های بصری زیبا در حیاط و فضاهای مدارس کشور می‌باشد، لذا با ترسیم جداول و اشکال جذاب بر روی زمین و دیوار مدارس، زمینه تحقق اهداف فوق در قالب بازی‌هایی همچون

لی‌لی، جهیدن، پریدن، دویدن‌های مارپیچ، و... فراهم کرده که در نهایت  می‌تواند منجر به تحقق اهداف درس تربیت‌بدنی در مدارس شود.

وی افزود:  افزایش فعالیت‌های حرکتی و ورزش‌های همگانی دانش آموزان به ‌ویژه دختران ، پیش گیری از افزایش وزن و چاقی کودکان و نوجوانان ،گسترش فعالیت‌های خودجوش ورزشی و بدون نیاز به مربی، ایجاد زمینه بروز خلاقیت و نوآوری در توسعه فعالیت‌های حرکتی ، توسعه فعالیت‌های حرکتی بی‌نیاز به وسایل و تجهیزات، افزایش تعاملات اجتماعی دانش آموزان از طریق فعالیت‌ها و بازی‌های ورزشی،  رواج بازی‌های رایج در محلات در مدارس،  جهت‌دهی به فعالیت‌های حرکتی دانش آموزان در زنگ تفریح و از اهداف اجرای این طرح مهم است.

 

«حياط پويا»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر