خبرگزاری کار ایران

نظر پزشکی قانونی در صدور رأی قاضی حجیت دارد

نظر پزشکی قانونی در صدور رأی قاضی حجیت دارد
کد خبر : ۱۴۹۸۲۴۶

معاون اول قوه قضاییه با تأکید بر کار سخت و با اهمیت پزشکی قانونی گفت: نظر کارشناسی پزشکی قانونی برای قاضی حجت است و قاضی بر اساس اعلام نظر پزشکی قانونی در پرونده ها، انشای رأی می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی صبح امروز چهارشنبه ششم تیر ماه در مراسم افتتاح پروژه بزرگ مرکز آموزشی، تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: امروز نقش پزشکی قانونی در پرونده‌های قضایی بسیار مهم و قابل توجه است به نحوی که قاضی نمی‌تواند بدون اعلام نظر شما رأی را صادر و اجرای عدالت کند.

وی تصریح کرد: بخشی از کار بزرگ پزشکی قانونی آن است که این مجموعه، زبان گویای کسانی خواهد بود که قدرت تکلم ندارند و با شیوه‌های علمی و فنی خود از درون پیکر بی‌جان او متوجه می‌شوند چه اتفاقی برایش پیش آمده و با این اقدام به احقاق حق او کمک می‌کنند.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: پزشکی قانون متولی کاری است که دیگران به هیچ وجه قادر به انجام آن نیستند و این بزرگترین و سخت‌ترین کاری است که یک مجموعه تخصصی می‌تواند برای احقاق حقوق و اجرای عدالت در مورد جسدی که زبانی برای حرف زدن ندارد، ایفا کند.

به گفته وی بدون شک قاضی با کمک شما پزشکان قانونی به هدفش در اجرای عدالت و صدور رأی دست می‌یابد و این کار سخت با مساعدت شما محقق خواهد شد و اگر پزشکی قانونی مجموعه قضایی را یاری نکند یک بخش از اجرای عدالت ناکام خواهد ماند.

حجت الاسلام خلیلی با بیان اینکه اجرای عدالت کاری مشترک است و با همکاری بخش‌های مختلف محقق می‌شود، گفت: یک بخش از اجرای عدالت کار پزشکی قانونی است که بسیار نیز در تحقق عدالت مؤثر است پس باید در تأمین ملزومات و احتیاجات این سازمان بیشترین اعتنا و همکاری از سوی نهادهای مسئول صورت گیرد. وی با تأکید بر اینکه برای اجرای عدالت باید همه ظرفیت‌ها به کار گرفته شود، تصریح کرد: من کار و تلاش پزشکی قانونی را تحسین و از راه اندازی فاز اول ساختمان پزشکی قانونی اصفهان تقدیر می‌کنم چرا که با این افتتاح شرایط خدمت‌رسانی بهتر به مردم فراهم می‌شود و مردم با حضور در این مجموعه، ضمن دیدن زیبایی ظاهری، زیبایی عقلانی که همان درک اجرای عدالت است را نیز مشاهده خواهند کرد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه‌عدم همکاری و کار مشترک در راه اندازی پروژه‌های عمرانی پسندیده و قابل قبول نیست، اظهار داشت: با توجه به اینکه برای راه اندازی و ساخت هر مرکز، همکاری همه جانبه لازم است، عدم همکاری و مساعدت در این زمینه قابل قبول نیست بنابراین از آنجا که راه اندازی فاز اول این مجموعه عظیم موجبات اجرای عدالت و مشاهده زیبایی آن از سوی مردم را به همراه دارد امیدواریم فازهای بعدی نیز به سرعت راه اندازی شود تا ابزاری برای اجرای عدالت معقول باشد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز