خبرگزاری کار ایران

وزیر بهداشت مطرح کرد:

توزیع تجهیزات پزشکی سنگین در مناطق محروم کشور

توزیع تجهیزات پزشکی سنگین در مناطق محروم کشور
کد خبر : ۱۴۹۳۳۸۴

وزیر بهداشت با اشاره به تاکید ویژه رییس جمهور شهید بر تقویت پوشش بیمه همگانی سلامت، گفت: در دولت مردمی 5 دهک اول درآمدی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و آرزوی دیرینه پوشش همگانی سلامت تا حدود زیادی محقق شد.

به گزارش ایلنا، بهرام عین اللهی در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور از مدیریت نیروهای انقلابی، با سواد، متخصص و جهادی در دولت مردمی سخن گفت و افزود: روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی بسیار توانمند و متخصص هستند و در هر فصل یک اجلاس و گردهمایی روسای دانشگاه ها برگزار می شود. 

وی افزود: در این اجلاس، اقدامات و فعالیت های روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی در مناطق مختلف کشور به ویژه در حوزه تقویت شبکه بهداشت، تامین نیروی انسانی، اجرای برنامه ملی سلامت خانواده و نظام ارجاع و توسعه ۱۷ هزار تخت بیمارستانی ارائه شد. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه مقرر بود تا پایان دولت سیزدهم در سال آینده، ۱۵هزار تخت بیمارستانی جدید افتتاح شود، گفت: این تخت ها در ماه های آینده افتتاح می شوند و آثار شیرین دولت مردمی را خواهند چشید. همچنین در طول ۳۳ ماه گذشته، ۳۸۰دستگاه تجهیزات پزشکی سنگین و سرمایه ای عمدتا در مناطق محروم کشور توزیع شد. 

 عین اللهی از تحقق قانون جوانی جمعیت و توسعه شرکت های دانش بنیان و تولیدات سلامت محور به عنوان تاکیدات ویژه شهید آیت الله رییسی یاد کرد و گفت: ایشان همواره تاکید داشت که کشور ما استعدادهای بالقوه زیادی در حوزه تولید و دانش بنیان دارد و نمونه آن هم تولید ۶ نوع واکسن کرونا توسط دانشمندان کشورمان بود. 

وی با اشاره به تولید بسیاری از داروها و تجهیزات پزشکی در استان خراسان رضوی، یادآور شد: برخی شرکت های بزرگ و موفق داروسازی در این استان فعالیت دارند. همچنین در دولت مردمی، پارک های علم و فناوری سلامت، رشد دو برابری داشت تا زمینه ای برای ارتقای تولیدات محصولات سلامت محور باشند. 

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت از رشد مناسب ظرفیت رشته پزشکی و مقاطع تخصصی و فوق تخصصی در دولت مردمی خبر داد و گفت: در این دولت شاهد توسعه آموزش پزشکی و ایجاد رشته ها و دانشکده های جدید در سراسر کشور بودیم. همچنین در حوزه پژوهشی، کشورمان رتبه اول منطقه را دارد و در عرصه بین المللی نیز رتبه ما از ۱۶به ۱۵ ارتقا پیدا کرد. 

عین اللهی تاکید کرد: در روزهای آینده پروژه های بهداشتی و درمانی زیادی در سراسر کشور با حضور بنده و معاونان وزارت بهداشت در کشور افتتاح می شود و تا پایان دولت، بیش از ۱۰۰۰ تخت جدید بیمارستانی افتتاح می شود که برخی از این پروژه ها همانند بیمارستان ولیعصر(عج) اراک، بیش از ۳۰ سال معطل بوده که در این دولت و با حمایت شهید آیت الله رییسی، تکمیل شده و به نتیجه رسیده است. 

به گفته وی روز پنجشنبه (۲۴ خرداد ماه ) و با حضور سرپرست ریاست جمهوری، چندین پروژه مهم حوزه سلامت استان خراسان رضوی افتتاح می شود که یکی از آنها مرکز پیشرفته و جامع درمان سرطان در مشهد مقدس است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز