خبرگزاری کار ایران

در نشست خبری اعلام شد:

جزییات برنامه‌های آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۲۴۴۲

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال برنامه های اوقات فراغت در۳۰ هزار پایگاه تابستانی ازجمله ۳۴۶ اردوگاه و هزار و ۱۸۲ کانون برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام محمد حسین پورثانی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش امروز در نشستی خبری اظهار کرد: رییس جمهور شهید اولین رییس جمهوری بودند که سفر استانی خود به گلستان را با بازدید از اردوگاه آشوراده گلستان آغاز کردند که این اردوگاه به زودی با نام رییس جمهور شهید افتتاح می شود.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم سند تحول معاونت پرورشی بعد از ۱۸ سال تصویب شد، همچنین مصوبه احیای معاونت پرورشی در مجلس بررسی و در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید. در این دولت بودجه معاونت پرورشی افزایش چشمگیری داشت، همچنین مجوز جذب ۱۵ هزار نیروی تربیتی در آموزش و پرورش در این دولت صادر شد و احیا و تحول اردوگاه ها انجام گرفت‌.

پورثانی عنوان کرد: نماد، نظام مراقبت های آسیب اجتماعی دانش آموزی است که آیین نامه آن سالها اجرا نشده بود؛ در شورای اجتماعی تصویب و اجرا شد، در این آیین نامه به حوزه پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی تاکید شده و درمان رایگان آسیب های اجتماعی انجام می پذیرد، در این دولت نام شورای عالی جوانان به شورای عالی نوجوانان تغییر کرد. امسال قریب ۶ میلیون دانش آموز غربالگری کردیم و غربالگری دانش آموزان دوره ابتدایی توسط معلمان صورت گرفت. سامانه نماد یک ابر سامانه در حوزه پیشگیری آسیب های اجتماعی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هدایت تحصیلی در نیمه دوم تیرماه برای دانش آموزان پایه نهم انجام می شود تا دانش آموزان به سوی رشته های مناسب تحصیلی خود هدایت شوند. در هدایت تحصیلی آزمون رغبت و توانایی از دانش آموزان گرفته می شود و دراین آزمون شایستگی های دانش آموز سنجش می شود و در حال حاضر آزمون رغبت و توانایی از صد درصد دانش آموزان گرفته شده است. همچنین در هدایت تحصیلی به نظرات خانواده ها، معلم و مدیران مدارس توجه می شود. فرایند هدایت تحصیلی امسال از طریق سامانه انجام می گیرد و زمان انجام هدایت تحصیلی به زمان اعلام نمرات امتحانات بستگی دارد.

پورثانی گفت: ۷ پروژه برای اجرایی سازی سند تحول بنیادین مشخص شده است و از این ۷ پروژه مأموریت معاونت پرورشی اوقات فراغت است و در این زمینه سند اوقات فراغت ایجاد کردیم. شعار تابستان امسال در حوزه اوقات فراغت، تربیت بدون توقف است و در حوزه اوقات فراغت تابستان سال‌جاری ۱۴ کار ویژه ای تعریف کردیم.

پورثانی عنوان کرد: استعدادیابی دانش آموزان در سکو کارینو انجام می گیرد و از این طریق استعداد دانش آموزان معرفی و شناسایی می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان پس از پایان امتحانات در سراسر کشور آغاز می‌شود و تا ۲۰ شهریور ادامه خواهد داشت. امسال برنامه های اوقات فراغت در۳۰ هزار پایگاه تابستانی ازجمله ۳۴۶ اردوگاه و هزار و ۱۸۲ کانون برگزار می شود.

وی عنوان کرد: بیش‌از ۵۰ درصد مدارس، معلم پرورشی و مشاور ندارند و ۱۰۵ هزار مربی پرورشی و مشاور در مدارس کمبود داریم‌ و جبران این کمبود یکی از مأموریت اصلی معاونت است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز