خبرگزاری کار ایران

سازمان هواشناسی اعلام کرد:

تداوم بارش باران و وزش باد در برخی مناطق کشور

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۷۲۳

سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و وزش باد در برخی استان‌های کشور طی امروز و فردا خبر داد و اعلام کرد که سامانه بارشی بعدی در روز یکشنبه هفته آینده از سمت غرب وارد ایران می‌شود.

به گزارش ایلنا، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد که امروز (پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت) در مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های البرز، تهران و سمنان، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور، ابرناکی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. امروز همچنین برای مناطق شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی شده است. شدت بارش‌های امروز در استان‌های خراسان رضوی و نیمه غربی مازندران خواهد بود. 

روز جمعه (۲۱ اردیبهشت) نیز برای شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل شمالی دریای خزر و همچنین استان خراسان رضوی، ابرناکی، رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. فردا (جمعه) نیز نواحی شرق و جنوب شرق نیز وزش باد شدید، گاهی همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش نسبی دما همراه خواهد بود. 

روز شنبه (۲۲ اردیبهشت)، افزایش ابر و رگبار پراکنده در آذربایجان غربی، غرب کردستان و کرمانشاه رخ می‌دهد و جوی آرام در سایر مناطق مستقر می‌شود. اما در روز یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز و تهران و همچنین در شمال خوزستان و غرب سواحل دریای خزر، ابرناکی و در برخی نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) بارندگی در نواحی ذکرشده تقویت می‌شود و علاوه بر این مناطق در چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان نیز بارش رخ می‌دهد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که تا روز یکشنبه در نیمه غربی و از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده در نیمه شرقی کشور افزایش نسبی دما رخ بدهد. 

آسمان شهر تهران نیز فردا (۲۱ اردیبهشت) صاف و در بعد از ظهر همراه با با افزایش ابر با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد و طی روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) صاف و در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز