خبرگزاری کار ایران

رضوی خبر داد::

بازدید بیش از ۸ هزار گردشگر از خانه‌موزه‌های شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۹۰۱

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به بازدید بیش از ۸ هزار نفر از شهروندان در ایام نوروز از خانه موزه سیمین و جلال و خانه موزه اخوان ثالث اشاره کرد و گفت: شهروندان به مدت ۱۰ روز از این مجموعه‌ها بازدید کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، سید محمد ناظم رضوی با اشاره به اینکه طی تعطیلات نوروز روزانه بیش از ۸۰۰ نفر از این دو خانه موزه بازدید کردند،گفت: از ۳ تا ۱۲ فروردین ماه، قریب به ۸ هزار نفر از شهروندان، خانه موزه های سیمین و جلال و اخوان ثالث را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند که این امر نشانه اقبال اهالی فرهنگ و اقشار مختلف جامعه از مراکز فرهنگی است.

وی با بیان این مطلب که از این تعداد نزدیک به ۲ هزار  نفر به صورت رایگان از این مجموعه ها بازدید کردند، ادامه داد: نسبت به سال گذشته شاهد افزایش ۴۰  درصدی بازدیدکنندگان از مجموعه های خانه موزه سیمین و جلال و اخوان ثالث بودیم.

رضوی با بیان این که سال گذشته ۵ هزار و ۷۰۰ بازدید از این خانه موزه ها صورت گرفت، گفت: حفظ و نگهداشت این آثار ملی، با برگزاری نشست‎ها و اتفاق‌های ادبی و فرهنگی می‌تواند درشعر و ادبیات معاصرتاثیر گذار بوده و به مکانی برای فعالیت‌ها و تولیدات خلاق فرهنگی هنری تبدیل شود.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بزرگداشت مفاخر هر کشوری نمایش فرهنگ و شکوه آن کشور است، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق ، می‌توان هرچه بهتر و بیشتر از این ظرفیت برای ارتقای سطح فرهنگ جامعه استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه خانه موزه مشاهیر و نویسندگان، اصالت و هویت شهرها محسوب می‌شوند، گفت: یکی از رویکردهای اصلی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی در سال ۱۴۰۳ حفظ، احیا و بهره‌برداری هر چه بهتر از خانه مشاهیر است.

به گفته مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور در برگیرنده کلیه آثار پژوهشی و تحقیقاتی، یادمان ها، هدایا، دست نوشته ها، کتب و مجلات، تصاویر و فیلم‌ها و گفتگوها و دیگر آثار مادی و معنوی مرتبط با جلال و سیمین است که توسط تیم‌های تحقیقاتی، ادیبان، فرهیختگان، دانشمندان، نزدیکان، آشنایان و دوستان جلال و سیمین در اختیار این مجموعه قرار گرفته تا به صورت یکپارچه، منسجم و متمرکز به پویشگران ادبی و علمی و همچنین بازدیدکنندگان عمومی و علاقمند به جلال و سیمین، امکانات وسیعی را در جهت آشنایی، شناخت شخصیت و دیدگاه جلال و سیمین دانشور ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه مرمت و بازسازی منزل جلال آل احمد و سیمین دانشور و اخوان ثالث  با حفظ هویت این بناهای فرهنگی و مطابق با اصول علمی مرمت ابنیه تاریخی انجام شده است، گفت: این مجموعه ها از قابلیت های لازم برای  تبدیل شدن به پاتوق فرهنگی برای اهالی هنر و ادبیات برخودار است.

گفتنی است مراسم احیای آئین سخنوری و سردم خوانی بعد از ۸۲ سال با همکاری این شرکت و پژوهشکده تاریخ معاصر و  همچنین موسسه فرهنگی هنری سخنوری و سردم خوانی ـ زمینه خوانی و مرکز فعالیت های دینی همزمان با  شروع ماه مبارک رمضان و در ایام نوروز  به مدت ۱۵ روز در مجموعه فرهنگی ایوان ری برگزار شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز