خبرگزاری کار ایران

جانشین رئیس پلیس راه به ایلنا خبر داد:

۷۶۹ فوتی و ۲۰۲۱۴ مجروح در تصادفات نوروزی

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۴۴۰۹

جانشین رئیس پلیس راه کشور گفت: متاسفانه از زمان اجرای طرح نوروزی پلیس یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا صبح امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۳، ۷۶۹ نفر از هموطنان بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۰ هزار و ۲۱۴ نفر نیز مجروح شده‌اند.

«سرهنگ سیاوش محبی» جانشین رئیس پلیس راه راهور فراجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور طی امروز (سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲) توضیح داد: با توجه به بازگشت مسافران نوروزی از مقاصد سیاحتی و زیارتی در روزهای اخیر، خوشبختانه امروز نسبت به چند روز گذشته شاهد ترافیک کم‌حجم‌تری در محورهای مواصلاتی کشور هستیم. 

وی افزود: به تمام مسافرانی که هنوز به شهر و دیار خود بازنگشته‌اند، توصیه می‌کنیم که بازگشت خود را به‌تدریج آغاز کنند و این اقدام را به روزهای پنجشنبه و جمعه موکول نکنند، چراکه در این روزها قطعا با ترافیک سنگینی در اغلب محورهای مواصلاتی کشور مواجه خواهیم شد. 

جانشین رئیس پلیس راه کشور ادامه داد: از عموم مسافران نوروزی می‌خواهیم که برای رسیدن به مقصد به هیچ وجه عجله و شتاب نکنند، حتما استراحت به‌موقع در طول رانندگی را مد نظر خود قرار دهند، از رانندگی در حالت خستگی و خواب‌آلودگی به‌شدت پرهیز کنند و از سرعت و سبقت غیرمجاز اجتناب بورزند. 

این مقام انتظامی تاکید کرد: رانندگان حتما لازم است که به ازای هر دو ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت کنند و بهتر است این استراحت را در مکان‌های امن و استراحتگاه‌های طول مسیر انجام دهند، زیرا رانندگی در حالت خواب‌آلودگی نقش مهمی در تصادفات فوتی و جرحی در ایام نوروز امسال داشته است. 

محبی همچنین خاطرنشان کرد: از هموطنانی که طی امروز و روزهای آتی از محورهای مواصلاتی استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خوزستان عبور می‌کنند، تقاضا می‌کنیم که در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی دقت بیشتری داشته باشند، زیرا در ایام نوروز امسال، بیشترین سوانح جاده‌ای را این استان‌ها به خود اختصاص داده‌اند. 

وی در پایان گفت: متاسفانه از زمان اجرای طرح نوروزی پلیس یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا صبح امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۳، ۷۶۹ نفر از هموطنان بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۰ هزار و ۲۱۴ نفر نیز مجروح شده‌اند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز