خبرگزاری کار ایران

معاون هماهنگ‌کننده فراجا:

بیشترین برنامه‌ریزی دشمن روی مساله امنیت است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۳۴۳۸

معاون هماهنگ‌کننده فراجا گفت: امروز مهمترین برتری راهبردی ما در کشور مساله امنیت بوده است و به این دلیل بیشترین برنامه‌ریزی دشمن روی مساله امنیت است، چون نقش و تاثیر آن را می‌دانند.

به گزارش ایلنا، سردار حمیدرضا اشراق در جلسه کمیسیون پشتیبانی فراجا ویژه فرماندهی انتظامی استان خوزستان ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مساله امنیت یکی از مؤلفه‌های مهم در سنجش کارآمدی یک نظام و حکومت است و گاه فلسفه تشکیل حکومت را تامین امنیت می‌دانند. 

وی افزود: در فرهنگ اسلامی و روایات ما فلسفه تشکیل حکومت اسلامی را چند موضوع می‌دانند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها برقراری امنیت است پس امنیت از جایگاه خیلی والایی برخوردار است. 

معاون هماهنگ‌کننده فراجا ادامه داد: اگرچه در فلسفه تشکیل حکومت اسلامی رفاه و سلامت آمده است، ولی اگر امنیت نباشد هر دوی آن‌ها موضوعیت ندارند پس امنیت خیلی حائز اهمیت است. 

وی با تاکید بر این که برای ارزیابی کارآمدی یک نظام اولین و مهم‌ترین مولفه امنیت است، عنوان کرد: امروزه مهمترین برتری راهبردی ما در کشور مساله امنیت است و به این دلیل بیشترین اتکا و برنامه‌ریزی دشمن بر روی مساله امنیت است، چون نقش، تاثیر و اهمیت آن را می‌دانند. 

اشراق همچنین بیان کرد: خوزستان از جمله اصلی‌ترین و مهم‌ترین استان‌های کشور از لحاظ راهبردی، اجتماعی، اقتصادی و ... است، پس موضوع امنیت در این استان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

وی با بیان این که مردم خوزستان به دو دلیل اساسی مستحق امنیت و آرامش هستند، اظهار داشت: دلیل اول آن مردم خوزستان همانند همه کشور شایستگی برخورداری از امنیت، آرامش و آسایش را دارند و دومین دلیل آن به لحاظ رنج و تالمی که در طول ۸ سال دفاع مقدس مردم این استان متحمل شدند. 

معاون هماهنگ‌کننده فراجا خاطرنشان کرد: باید از مجموعه فرماندهی انتظامی خوزستان تشکر کرد که با تلاش و کوشش جهادی تا کنون توانستند امنیت قابل قبولی را در سطح استان برقرار کنند. 

وی یادآور شد: لازمه ارتقا و استمرار امنیت ۳ کلید واژه مهم حضور، آمادگی و هوشیاری است که به عنوان راهبرد و رویکرد سال ۱۴۰۳ تعیین شدند. 

اشراق با تاکید بر این که باید موضوع اشراف اطلاعاتی را اولویت اول کار قرار دهیم، ادامه داد: اشراف اطلاعاتی ۳ عامل حضور، آمادگی و هوشیاری را همانند نخ تسبیح به هم وصل می‌کند و بدون اشراف اطلاعاتی نمی‌توانیم ادعا کنیم که یک حضور با آمادگی و هوشیارانه داریم. 

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به مساله انضباط در سازمان پرداخت و گفت: اصولا قوام نیروهای مسلح در همه‌جا به انضباط آن است، چراکه اگر انضباط نباشد، یقین بدانید که اقتدار هم نیست، ماموریت به درستی انجام نمی‌شود، از انسجام هم هیچ خبری نیست و هم‌افزایی وجود ندارد، پس برای سازمان انضباط نه یک انتخاب بلکه ضرورت است. 

معاون هماهنگ‌کننده فراجا تصریح کرد: انضباط‌پذیری و انضباط جویی برای هر فرد در سازمان یک ضرورت و یک اقدام لازم و حتمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. 

براساس گزارش خبرگزاری پلیس، اشراق در پایان به مساله مهم صیانت نیز اشاره کرد و گفت: صیانت وظیفه تک‌تک آحاد فرماندهان و مسئولان در سلسله مراتب از بالاترین تا پایین‌ترین رده است، زیرا هر فرد در سازمان صرف نظر از پایور و یا وظیفه در دست ما امانت است و ما باید این امانت را حفظ کنیم.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز