خبرگزاری کار ایران

| 15:04   
کد خبر : ۱۳۹۷۴۹۸
رئیس جمعیت هلال‌احمر تشریح کرد:

اقدامات جمعیت هلال‌احمر در دهه پایانی ماه صفر

​رئیس جمعیت هلال‌احمر به تشریح سه ماموریت اساسی این جمعیت در دهه پایانی ماه صفر پرداخت.

اقدامات جمعیت هلال‌احمر در دهه پایانی ماه صفر

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند در سفر یک‌روزه خود به مشهد مقدس با اشاره به اینکه این جمعیت سه ماموریت اساسی دارد، گفت: امدادرسانی به زائران پیاده در طرح همسفران خورشید اولین ماموریت و پشتیبانی و اسکان اضطراری دومین ماموریت جمعیت هلال احمر است که پیش بینی کردیم تا در شرایط اضطرار برای اسکان در موکب‌ها کمک رسانی کنیم. سومین محور ماموریتی، طرح قدم به قدم در مسیر بهشت است.

وی درباره طرح ملی همسفران خورشید ادامه داد: این طرح هشتمین سالی است که در طول شش مسیر اصلی حرکت زائران پیاده امام رضا (ع) در ۱۱۰ پایگاه برگزار می‌شود که با توجه به میزان تقاضا و تغییر شرایط تا ۱۵۴ پست نیز قابل افزایش است.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: پایگاه‌های امداد و نجات ثابت ۳۲ پایگاه، پست های موقت و امدادی چاد و کانکس ۴۳ پست، تیم سیار امداد و نجات خودروی امدادی ۳۲ تیم مرکز، پاسخگویی شعب و ستاد استان ۲۶ مرکز به‌صورت شبانه روزی فعال هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: توان عملیاتی طرح ملی همسفران خورشید در مجموع ۵۷۹ نفر روز است که در پست پایگاه تیم های سیار و ستاد شعب شهرستان‌ها و استان مشغول فعالیت هستند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به حرکت کاروان‌های زائران پیاده گفت: این طرح از ۱۶ شهریور ماه آغاز شده است و تا ۲۶ شهریورماه برابر با اول ربیع‌الاول به مدت ۱۱ روز جهت خدمت رسانی به زائران حرم مطهر رضوی به طول خواهد انجامید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، کولیوند در پایان از طرح قدم به قدم در مسیر بهشت سخن به میان آورد و اظهارکرد: این طرح با همت سازمان جوانان هلال احمر راه اندازی شده است و با مشارکت ۳۵۰۰ جوان هلال‌احمری از سراسر کشور جهت عملیات ویلچر رانی و خدمات‌رسانی به زائران حضرت رضا (ع) در حال اجرا است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز