خبرگزاری کار ایران

| 18:10   
کد خبر : ۱۳۹۶۹۱۶

ابلاغ ۶۵ اخطاریه محیط‌زیستی به واحدهای آلاینده قرچک در سال ۱۴۰۲

سرپرست اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان قرچک از صدور و ابلاغ اخطاریه به ۶۵ واحد آلاینده این شهرستان طی ۶ ماه اول سال ۱۴۰۲ خبر داد.

ابلاغ ۶۵ اخطاریه محیط‌زیستی به واحدهای آلاینده قرچک در سال ۱۴۰۲

به گزارش ایلنا، رضا شایسته در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای پایش و نظارت بر فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی شهرستان قرچک از جمله کارواش‌ها، تفکیک زباله و بازیافت ضایعات و دباغی‌ها، تعداد ۶۵  اخطاریه محیط‌زیستی برای واحدهای آلاینده به‌منظور ارائه مدارک و مجوزهای فعالیت و رعایت ملاحظات محیط‌زیستی از ابتدای سال تا کنون صادر شد. 

وی با بیان این که نداشتن مجوز فعالیت محیط‌زیستی، رهاسازی فاضلاب بدون تمهیدات کنترلی، انتشار بوی نامطبوع و آلودگی هوا که باعث به خطر انداختن سلامت محیط‌زیست و شهروندان  شده است، از جمله موارد متذکرشده در این اخطاریه‌ها است، اظهار داشت: در صورت عدم اقدام مثبت و ادامه مشکلات محیط‌زیستی این واحدها، پس از اتمام مهلت قانونی، مطابق ضوابط و مقررات جاری، پرونده این واحدها به مرجع قضایی ارجاع خواهد شد. 

براساس اعلام روابط‌عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان تهران، شایسته در پایان خاطرنشان کرد: اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان قرچک پس از شناسایی هرگونه آلودگی محیط‌زیستی و عوامل آن، پس از ابلاغ اخطاریه به متخلفان و پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه موارد را بررسی و قاطعانه با آنها برخورد خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز