خبرگزاری کار ایران

| 02:14   
کد خبر : ۱۳۹۱۷۹۱

آیین‌نامه جشنواره دانشجویان سرآمد به زودی ابلاغ می‌شود

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ۲ تا ۵ درصد از دانشجویان از کل دانشگاه‌‎های کشور، دانشجویان سرآمد خواهند بود که از طریق آنها می‌توانیم به تداوم جریان علمی و تحقق مرجعیت علمی کمک کنیم.

آیین‌نامه جشنواره دانشجویان سرآمد به زودی ابلاغ می‌شود

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان امور دانشجویان، «هاشم داداش‌پور» معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، در هفتاد و دومین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها که به میزبانی دانشگاه مراغه با بیان اینکه از سال ۱۴۰۰ تا الان کارای بسیار زیادی انجام گرفته است؛ گفت: تقریباً از ۱۴۰۰ تا هم اکنون ۹ رویداد بزرگ ورزشی انجام شده است (۵ المپیاد ورزشی در سال ۱۴۰۱ و ۴ برنامه امسال) که المپیاد ورزش‌های همگانی و المپیاد ورزش دانشجویان شاهد و ایثارگر و المپیاد جهانی چین و نهایتاً فستیوال ورزش‌های دانشگاهی را شامل می‌شود. 

معاون وزیر با اشاره بر سایر رویدا‎های بزرگ از جمله مسابقات ورزشی داخل دانشگاه‌‎ها و جشنواره‌‎هایی که با همراهی معاونین از سطح خوابگاه‌ها شروع و تا سطح دانشگاهی و بالاتر ادامه پیدا کرد، گفت: جشنواره‌ها فقط محدود به حوزه‎ تربیت بدنی نبوده و در حوزه آسیب‌های اجتماعی توسط دفتر سلامت وزارت علوم انجام گرفته است، از جشنواره ملی سلامت گرفته تا طرح‌‎هایی که به تسکین حوزه آموزش منجر می‌‎شود. 

رئیس سازمان امور دانشجویان برنامه دیگر را «جشنواره دانشجویان نمونه» اشاره نمود و گفت: شعاری که ما در این نشست با عنوان دانشجوی سرآمد دنبال می‌کنیم ناشی از همین نگاه است. 

وی گفت: درست است که ممکن هست در یک دانشگاه سال‌ها بگذرد، اما دانشجوی نمونه‌ای نباشد، ولی با هم فکری وزیر محترم آیین نامه را برای این جشواره تدوین کردیم که هفته آینده ابلاغ خواهد شد. 

معاون وزیر علوم در این مورد توضیح داد: در حوزه دانشجویان سرآمد از آن دانشجویان نمونه که ادامه پیدا خواهند کرد، عبور می‌کنیم تا یک جریان علمی را در حوزه دانشجویی شاهد باشیم. طبق این جشنواره ۲ تا ۵ درصد از دانشجویان از کل دانشگاه‌‎های کشور، دانشجویان سرآمد خواهند بود که از طریق آن خواهیم توانست به تداوم جریان علمی و تحقق مرجعیت علمی کمک کنیم. 

وی ادامه داد: نقش دانشجویان نمونه در فضای بزرگتر و وسیع‌تری تحت عنوان دانشجویان سرآمد ادامه پیدا خواهد کرد و اساساً ما دانشجویان نمونه را از این به بعد از دل دانشجویان سرآمد بیرون خواهیم کشید تا یک فضای جدیدی را در داخل فضای دانشگاه‌های کشور ایجاد کرده باشیم و این را شما باید وصل کنید به حوزه‌های جدیدی که ما طراحی کردیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز