خبرگزاری کار ایران

| 16:30   
کد خبر : ۱۳۹۱۳۲۲
جانشین فرمانده فراجا تاکید کرد:

متناسب‌سازی استفاده از تجهیزات با اشراف اطلاعاتی پلیس

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: یکی از مهمترین موضوعات در اجرای عملیات‌ها اشراف اطلاعاتی است، هر پلیس تخصصی باید با برآورد اطلاعاتی و براساس سازمان رزم با استفاده متناسب از تجهیزات اقدام کند.

متناسب‌سازی استفاده از تجهیزات با اشراف اطلاعاتی پلیس

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در نشست فصلی فرماندهان، معاونان و روسای فراجا که در ستاد فرماندهی انتظامی کشور برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام اربعین و خداقوت به همه همکاران به پاس زحماتی که در اقصی نقاط کشور می‌کشند، اظهار داشت: در کنار این همه تلاش و زحمات و ماموریت‌ها که نتیجه آن، امنیتی است که در جای‌جای کشور حاکم بوده، اما تعدادی از همرزمانمان حین اجرای ماموریت به درجه رفیع شهادت نائل شدند یا فوت خدمتی داشتند که یاد و خاطره این همه عزیزان راگرامی می‌داریم.

وی تصریح کرد: به طور قطع خانواده‌ها در میزان موفقیت همکاران در اجرای ماموریت‌شان تاثیر به‌سزایی دارند، به همین دلیل، دغدغه جدی فرمانده کل انتظامی کشور آسایش و آرامش خانواده‌های گرامی این عزیزان است.

رضایی در خصوص اولویت‌های ماموریتی پیش رو طی سال جاری عنوان کرد: یکی از اولویت‌های اساسی در مجموعه انتظامی کشور، مدیریت نظم و انضباط، تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی (ع) و همچنین ترافیک است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به بحث عفاف و حجاب که یکی از ماموریت‌های جدی پلیس به شمار می‌آید، گفت: این موضوع یک تکلیف شرعی و قانونی است که باید حتما مدنظر قرار داشته باشد.

وی افزود: موضوع بعدی بحث مقابله با سرقت است، اجرای هوشمندانه طرح‌های عملیاتی مبارزه با سرقت همچنان در دستور کار پلیس است که باید روند آن مورد ارزیابی و پیگیری قرار گیرد.

این مقام ارشد انتظامی کشور بیان داشت: مقابله جدی با قاچاق سلاح و مهمات و کالا، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر، قاچاق و تولید مشروبات الکلی و مقابله جدی با اراذل و اوباش و همچنین مدیریت در حوزه تصادفات سرلوحه ماموریت‌های پلیس است.

رضایی ادامه داد: در رابطه با این اقدامات آنچه که تکلیف می‌شود، اجرایی شدن قرارگاه امام علی (ع) در استان‌ها است که هر هفته باید یک جلسه داخلی تشکیل و اقدامات رصد شود تا ضعف‌ها، معایب و مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های موجود برطرف شود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور تاکید کرد: یکی از مهمترین موضوعات در اجرای عملیات‌ها همان‌گونه که همواره تاکید شده، اشراف اطلاعاتی است، هر پلیس تخصصی باید نسبت به اجرای ماموریت خود با برآورد اطلاعاتی و براساس سازمان رزم به استفاده متناسب از تجهیزات اقدام کند.

وی به اهتمام جدی بر کاربردی و اجرایی شدن نظارت‌ها در خصوص مرتفع شدن ضعف و مشکلات گفت: در بحث امنیت محله محور روح حاکم به این دستور ایجابی و سلبی است، اما ۸۰ درصد آن ایجابی و فقط ۲۰ درصد سلبی است که این موضوع می‌تواند در افزایش سطح رضایت‌مندی مردم بسیار تاثیرگذار باشد.

رضایی حضور به‌موقع و به‌هنگام فوریت‌های پلیسی در صحنه و همچنین برخورد مناسب کارکنان کلانتری‌ها با شاکیان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: یکی دیگر از مواردی که در بحث افزایش رضایت‌مندی مردم مهم است، جمع‌آوری معتادان متجاهر و خرده‌فروشان و مقابله با سرقت است که الحمدلله روند کاربسیار خوب ارزیابی شده، هر چند کافی نیست و باید همچنان با جدیت پیگیری شود.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در بحث قانون‌مندی و رعایت حقوق شهروندی یادآور شد: تامین نظم و انضباط در ارتقای امنیت جامعه تاثیر به‌سزایی دارد، یکی از این موارد خودروها و موتورهای بی‌پلاک یا مخدوش است که در بحث انضباط‌بخشی در دستور کار جدی پلیس بوده و هست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز