خبرگزاری کار ایران

| 00:18   
کد خبر : ۱۳۹۱۲۸۸

رونمایی از احکام تبدیل وضعیت پرسنل حجمی ایثارگر شهرداری تهران

آیین رونمایی از احکام پرسنل حجمی ایثار شهرداری تهران با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران ارشد سرمایه انسانی و جمعی از نیروهای مشمول تبدیل وضعیت ایثارگری در تالار ایران‌زمین برگزار شد.

رونمایی از احکام تبدیل وضعیت پرسنل حجمی ایثارگر شهرداری تهران

به گزارش ایلنا، مراسم‌ رونمایی‌ از احکام پرسنل حجمی ایثارگر شهرداری تهران با حضور نرجس سلیمانی و سوده نجفی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مجید باقری، معاون برنامه‌ریزی، ‌توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، عباس کیانی، مدیرکل ایثارگران، اکبر مردانی، مدیرکل سرمایه انسانی و جمعی از معاونین و مدیران و نیروهای حجمی ایثارگر مشمول تغییر وضعیت استخدامی با ماهیت شغلی کارمندی در تالار ایران‌زمین برگزار شد.

مجید باقری، معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به حضور فرزندان شهیدان سلیمانی و نجفی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیرکل ایثارگران شهرداری تهران از پیشکسوتان عرصه جبهه و جنگ و شهادت در این مراسم گفت: این برنامه به‌صورت نمادین به افتخار شما فرزندان معزز شهدا و با حضور این عزیزان برگزار شد.

وی در ادامه درباره چالش‌ها و مشکلات موجود در راستای تبدیل وضعیت نیروهای حجمی در ماهیت کارمندی توضیحاتی ارائه داد و افزود: امیدوارم هر نیت و قدمی که برای انجام این مهم صورت گرفت، مقبول درگاه حضرت حق قرار گرفته باشد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: شهرداری تهران در میان تمامی سازمان‌ها و ارگان‌ها در جهت اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شهرداری تهران بی‌نظیر و پیش‌رو بوده است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از صبوری این عزیزان گفت: با وجود تمام تبعات زیاد، این امر میسر شد و ما انتظار ویژه‌ای از شما داریم که می‌بایست با تکریم و خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان و با اثربخشی بهینه، الگوی مناسبی برای همکاران در شهرداری تهران باشید.

در ادامه این برنامه، اکبر مردانی، مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری تهران ضمن ابراز خوشنودی از اقدام صورت‌گرفته، از نگاه ویژه شهردار پایتخت و حمایت‌های‌ معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری‌تهران قدردانی کرد و افزود: در راستای اجرای بند (و) و (د) تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مبنی بر تغییر وضعیت استخدامی همکاران ایثارگر مشمول قانون فوق، این اداره‌کل با اهتمامی ویژه و به‌سرعت نسبت به اجرای دستورالعمل مذکور در کلیه واحدهای تابعه اقدام کرد.

مدیرکل سرمایه‌انسانی در ادامه یادآور شد: با توجه به ثبت رکورد نیروهای قراردادی شاغل در شهرداری تهران، تا کنون حدود ۳۰۸۰ نیروی مشمول، پس از اخذ استعلامات مربوطه از قبیل مدارک ایثارگری، شرکت شهر سالم و هسته گزینش به قرارداد ثابت تبدیل وضعیت شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تدابیر خاص شهردار محترم تهران و نگاه ویژه ایشان به نیروهای ایثارگر حجمی در راستای جلوگیری از تضییع حقوق این عزیزان و همچنین تاکید معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری برای انجام کلیه اقدامات مربوطه در اسرع وقت اشاره کرد و اظهار داشت: از این رو، با تلاش همکارانم در مجموعه، اطلاعات مشمولین شاغل در کلیه شرکت‌های پیمانکاری جمع‌آوری شد و تا این لحظه حدود ۴۱۰۰ نیروی پیمانکاری، اعلام آمادگی و خوداظهاری کرده‌اند.

به گفته مردانی، از مجموع ۲۷۳۰ پرونده دریافت‌شده از نیروهای پیمانکاری حجمی، ۱۷۵۶ پرونده مورد تایید مشترک هسته گزینش و شرکت شهر سالم قرار گرفته‌ و تا کنون ۱۳۸۳ حکم با ماهیت کارگری صادر شده است.

وی ادامه داد: در این میان ۴۰۰ نفر از این عزیزان دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی هستند، بر همین اساس طی رایزنی‌های صورت‌گرفته و پیگیری‌های مکرر مبنی بر اجرای درخواست همکاران گرامی مبنی بر صدور احکام ایشان با ماهیت کارمندی، موفق به اخذ مجوز مربوطه از سوی سازمان اداری استخدامی کشور شدیم و در این مراسم شاهد صدور احکام ۱۴۵ نفر از این عزیزان هستیم و احکام الباقی همکاران گرامی نیز در مرحله صدور است.

براساس اعلام روابط‌عمومی اداره‌کل سرمایه انسانی شهرداری تهران، این مراسم با قدردانی دو نفر از نیروهای حجمی، اهدای حکم یکی از این عزیزان همراه بود و در ادامه به‌صورت نمادین از صدور احکام همکاران گرامی رونمایی و در خاتمه‌ مراسم شاهد صدور احکام ۱۴۵ نفر از این عزیزان بودیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز