خبرگزاری کار ایران

| 01:40   
کد خبر : ۱۳۹۱۰۴۷

توانمندسازی و ایجاد فرصت شغلی برای ۱۳۰۰ خانواده کودکان کار و خیابان

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر این که یکی از راهکارهای رفع پدیده کودک کار و خیابان، توانمندسازی خانواده‌های این کودکان است، گفت: از سال ۱۴۰۰ تا کنون، یک هزار و ۳۰۰ خانواده کودک کار و خیابان در ۳۴ مرکز پویاشهر، تحت پوشش طرح توانمندسازی قرار گرفته‌اند.

توانمندسازی و ایجاد فرصت شغلی برای ۱۳۰۰ خانواده کودکان کار و خیابان

به گزارش ایلنا، احمد احمدی صدر با اعلام این که بسیاری از والدین کودکان کار و خیابان در کلانشهر تهران به دلیل نداشتن مهارت، در کسب درآمد ناموفق هستند، تصریح کرد: وقتی خانواده‌ها نمی‌توانند درآمد کسب کنند، مجبور می‌شوند کودکان را به کارهای اجباری وا دارند.

وی ادامه داد: به منظور برخورد با کار اجباری کودکان، در دوره کنونی مدیریت شهری تلاش کردیم تا برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودکان کار و خیابان، ابتدا خانواده‌ها توانمند شوند.

احمدی صدر در تشریح روند توانمندسازی خانواده کودکان کار و خیابان گفت: این طرح توانمندسازی خانواده‌های کودکان کار و خیابان در ۳۴ مرکز پویا شهر پایتخت به همت مددکاران در حال اجرا است که در سال ۱۴۰۰ موفق شدیم ۵۴۵ خانواده، در سال ۱۴۰۱ نیز ۴۶۲ خانواده و در ماه‌های ابتدایی سال جاری  نیز ۳۲۰ خانواده در این طرح، توانمند شده‌اند.

این مقام مسئول در شهرداری تهران، اجرای طرح توانمندسازی خانواده‌ها را زمینه‌ساز حذف کار اجباری کودکان دانست و افزود: در تلاشیم به منظور ایجاد فرصت کاریابی و کمک به کسب درآمد والدین و همچنین تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی، سلامت و فرهنگ کودک کار و خانواده‌هایشان، رویکرد توانمندسازی را در سال جاری با تمام توان ادامه دهیم.

به گزارش شهر، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مواقع شاهدیم که والدین برخی از کودکان کار با مشکل اعتیاد و مصرف مواد مخدر مواجه هستند و این موضوع موجب بروز ایجاد آسیب‌های اجتماعی چه برای خانواده و چه به صورت ویژه برای کودکان‌شان می‌شود که با اجرای طرح مداخله در خانواده از سوی مددکاران، هم بستر درمان این والدین به صورت رایگان فراهم می‌شود و هم کودکان در دوران درمان سرپرست‌شان، مورد حمایت قرار خواهند گرفت. پس از درمان والدین نیز فرایند مهارت‌آموزی و ایجاد فرصت شغلی برای این خانواده‌ها فراهم می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز