خبرگزاری کار ایران

| 06:43   
کد خبر : ۱۳۸۹۳۸۶

تمهیدات حوزه خدمات شهری شهرداری تهران برای اجرای «طرح استقبال از مهر»

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری تهران تمهیدات حوزه خدمات شهری برای اجرای «طرح استقبال از مهر» ۱۴۰۲ در سطح شهر تهران را تشریح کرد.

تمهیدات حوزه خدمات شهری شهرداری تهران برای اجرای «طرح استقبال از مهر»

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، حسین نظری با اعلام این مطلب گفت: تمامی مجموعه اقدامات برای اجرای «طرح استقبال از مهر» باید منجر به تحول در سطح شهر تهران شود و در این راستا از اقدامات نوآورانه مناطق ۲۲گانه استقبال خواهیم کرد.

وی در ادامه محورهای فعالیت‌ها و اقدامات اجرایی این طرح را برشمرد و گفت: اجرای اقدامات شاخص و ویژه متناسب با ایام بازگشایی مدارس و استقبال از مهر و رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر با اولویت پیرامون مراکز آموزشی از جمله محورهای این طرح است.

نظری به اهداف شاخص «طرح استقبال از مهر» اشاره کرد و گفت: ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات به شهروندان به‌ویژه محصلین در راستای شعار «تهران، شهر تلاش و سرزندگی»، زیباسازی مراکز آموزشی و جلوه بخشیدن به نمای آنها، ایمن‌سازی معابر منتهی به مراکز آموزشی و بازپیرایی فضای سبز، ارائـه برنامه‌های آموزشی و ترویجی با رویکرد مشارکت‌پذیری در مباحث مهم نگهداشت شهر و افزایش سطح همکاری‌ و تعاملات مدیریت شهری و مراکز تحصیلی و آموزشی از مهمترین اهداف «طرح استقبال از مهر» ۱۴۰۲ است. 

به گفته نظری، در راستای انسجام و وحدت رویه، دستورالعملی در این زمینه تهیه و به تمامی مناطق ۲۲گانه و حوزه خدمات شهری جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.

اکران طرح‌های فرهنگی منتخب با موضوعات مرتبط با بازگشایی مدارس و علم‌آموزی

معاون شهردار تهران در ادامه به فعالیت‌های سازمان زیباسازی در مدارس در «طرح استقبال از مهر» اشاره کرد و گفت: اکران طرح‌های فرهنگی منتخب در سطح شهر تهران به مناسبت استقبال از مهر، اکران فرهنگی با موضوعات مرتبط با بازگشایی مدارس و علم‌آموزی در سطح شهر تهران، پیرایش شهر و حذف زوائد فیزیکی و بصری نما، شستشو و پاکسازی نماها و جداره‌های شهری، رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، المان‌ها و احجام شهری و حذف زوائد فیزیکی معابر منتهی به مراکز آموزشی، آسیب‌شناسی و رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی شهری، چاپ و اکران طرح‌های ابلاغی سازمان روی سازه‌های تبلیغاتی، اجرای برنامه‌های مرتبط با زیباسازی و بهسازی منظر شهری در مناطق ۲۲گانه، برگزاری رویداد نقش مهر که شامل طراحی و اجرای دیوارنگاری جداره‌های مدارس همزمان با ایام بازگشایی مدارس به‌ویژه در محله‌های دوستدار کودک، اجرای نقاشی گروهی توسط دانش آموزان هنرستانی بر روی دیوار مدارس، طراحی بازی در پیاده‌روی مقابل درب مدارس با هدف ایجاد تحرک، شادی و نشاط و آسیب‌شناسی و رفع نواقص پل‌های عابر پیاده مکانیزه از جمله اقدامات این سازمان است. 

بازپیرایی، ترمیم و رفع نواقص فضای سبز داخل، پیرامون و معابر منتهی به مدارس 

نظری، اهم فعالیت‌های مرتبط با سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در مناطق ۲۲گانه را برشمرد و گفت: بازپیرایی، ترمیم و رفع نواقص فضای سبز داخل، پیرامون و معابر منتهی به مدارس و مراکز آموزشی، ایمن سازی و رفع نواقص بوستان‌ها (خصوصا زمین‌های بازی کودکان و زمین‌های ورزشی موجود در بوستان‌ها)، اجرای کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در خصوص نحوه کاشت و نگهداری انواع گیاهان در مراکز آموزش گل و گیاه مستقر در مناطق)، هرس و خشکه‌زنی درختان با اولویت معابر منتهی به مراکز آموزشی و ... نیز از جمله اقدامات سازمان بوستان ها در «طرح استقبال از مهر» است. 

اجرای کارگاه‌های آموزشی با محوریت کاهش پسماند و تفکیک حداکثری

معاون شهردار تهران همچنین بر اهمیت آموزش موضوعات فرهنگی با محوریت فعالیت‌های سازمان مدیریت پسماند تاکید کرد و گفت: تهیه و تولید محتوی آموزشی به منظور نشر و بازنشر توسط سازمان مدیریت پسماند و اجرا در مناطق ۲۲گانه، اجرای بسته آموزشی فرهنگی در مدارس شامل اجرای تئاتر عروسکی، نمایش و سرود و ... برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه دانش‌آموزان، کادر و مربیان مدارس، اجرای کارگاه‌های آموزشی با محوریت کاهش پسماند و تفکیک حداکثری و استفاده از کالاهای بادوام، توزیع کیسه‌های جمع‌آوری و ذخیره‌سازی مخصوص پسماند خشک، نیازسنجی و توزیع مخازن کارتن‌پلاست ویژه جمع‌آوری کاغذ در مدارس، نواختن زنگ بازیافت و سخنرانی در خصوص اهمیت طرح تفکیک در مبدأ از جمله برنامه‌های فرهنگی این سازمان در این طرح است. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز