خبرگزاری کار ایران

| 10:32   
کد خبر : ۱۳۸۵۲۵۷
معاون وزیر کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

تاکنون اطلاعات ۱۱ هزار فاقد شناسنامه ثبت شده است

رئیس سازمان ثبت احوال کشور از ثبت اطلاعات بیش از ۱۱ هزار نفر از فاقدین شناسنامه تاکنون خبر داد.

تاکنون اطلاعات ۱۱ هزار فاقد شناسنامه ثبت شده است

«هاشم کارگر» معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: ایجاد و تخصیص شناسه واحد برای ایرانیان فاقد شناسنامه با مهیا کردن زیرساخت‌های لازم و تخصیص شناسه برای افراد دارای پرونده در سازمان ثبت احوال کشور، بر اساس سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر ساماندهی و تعیین‌تکلیف افراد فاقد شناسنامه صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا به منظور شناسایی و تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه و اختصاص شناسه یکتا به آنان و در نهایت صدور کارت موقت ویژه برای این افراد، سامانه‌ای ایجاد شد و با حضور وزیر کشور به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور بیان کرد: با این کار امکان شناسایی تمام اشخاص حقیقی ایرانی و یا مدعی تابعیت ایران براساس اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون اطلاعات بیش از ۱۱ هزار نفر از فاقدین شناسنامه ثبت شده است. همچنین در جهت اخذ درخواست کارت ویژه فاقدین شامل اخذ اطلاعات نشانی تصویر چهره و بیومتریک اقداماتی صورت گرفته است.

کارگر با اشاره به چاپ کارت شناسایی ویژه فاقدین شناسنامه، گفت: با این اقدام گام ارزشمندی در راستای شناسایی و تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه، کمک به ایجاد سازوکارهای قانونی ارائه خدمت به افراد مشمول و کاهش هزینه‌های حاکمیتی وجود افراد بدون شناسنامه صورت گرفته است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: ایجاد سرویس استعلام تصدیق اصالت کارت فاقدین شناسنامه (به عنوان پشتوانه پیشگیری از جعل کارت فاقدین شناسنامه) و ایجاد و تخصیص شناسه واحد برای ایرانیان فاقد شناسنامه با مهیا کردن زیرساخت‌های لازم و تخصیص شناسه برای افراد دارای پرونده در سازمان ثبت احوال کشور از دیگر اقدامات ارزشمند در این زمینه محسوب می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز