خبرگزاری کار ایران

| 10:24   
کد خبر : ۱۳۷۶۲۴۴

اطلاعیه سازمان ثبت احوال در خصوص انتشار خبر چگونگی تغییرنام افراد در برخی از رسانه‌ها

روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، در پی انتشار اخباری در خصوص چگونگی تغییر نام افراد به نقل از سایت سازمان ثبت احوال کشور در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی که موجب فضاسازی رسانه ای و ایجاد نگرانی بلاموضوع و تشویش اذهان عمومی در هموطنان شریف گردیده است، اطلاعیه‌ای صادر کرده است.

اطلاعیه سازمان ثبت احوال در خصوص انتشار خبر چگونگی تغییرنام افراد در برخی از رسانه‌ها

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، در این اطلاعیه آمده است: تغییر اسامی اعلام شده که در رسانه‌ها  مطرح شده، الزامی نیست و صاحبان این نام‌ها در صورت تمایل، می‌توانند درخواست خود را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام تا مورد بررسی قرار گیرد.

 برابر ماده 20 قانون ثبت احوال انتخاب نام با اعلام کننده است و وی می‌تواند نام هایی را که مغایر قانون منع به کارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه نباشد یا از سوی شورای عالی ثبت احوال ممنوع نشده باشد، انتخاب کند.

در صورتی که نام افراد جزو نام های ممنوع شده باشد، فرد می‌تواند نسبت به تغییر نام خود اقدام کند لذا ضرورتی برای تغییر نام افراد وجود ندارد.

نکته قابل توجه این است که سازمان ثبت احوال کشور هیچ گونه دخل و تصرفی در نام ثبت شده در اسناد هویتی افراد ندارد و تنها در هنگام نامگذاری فرد، کارشناسان این سازمان براساس ضوابط و قوانین موجود اقدام می‌نماید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز