کد خبر: 1360915 A

رئیس سازمان سنجش در جمع خبرنگاران:

لزوم شناسنامه‌دار کردن عوامل اجرایی در برگزاری آزمون‌های آینده/ اعلام نتایج کارشناسی ارشد تا قبل از ۱۰ خرداد

رئیس سازمان سنجش گفت: نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ آماده است و قطعا تا قبل از تاریخ ۱۰ خرداد اعلام می‌شود و از آنجایی که انتخاب رشته پس از نتایج کنکور انجام می‌شود بنابراین در حال حاضر ظرفیت دفترچه کنکور در حال افزایش است و پس از تکمیل ظرفیت‌ها فرایند نتایج را اعلام می‌کنیم.

لزوم شناسنامه‌دار کردن عوامل اجرایی در برگزاری آزمون‌های آینده/ اعلام نتایج کارشناسی ارشد تا قبل از ۱۰ خرداد

به گزارش خبرنگار ایلنا، «عبدالرسول پورعباس» رئیس سازمان سنجش آمورش کشور در حاشیه نشست «تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲» در جمع خبرنگاران درخصوص اعلام نتایج آزمون‌های کارشناسی ارشد و استخدامی آموزش و پرورش توضیح داد: نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده اعلام است، اما یک سری عوامل و فاکتورهایی وجود دارد که دستگاه‌های دیگر باید آن را اعلام کنند چرا که روی نتایج اثر می‌گذارد.

وی افزود: دو روز پس از اعلام نرخ و درصدهای شهرستان‌های مختلف نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام می‌شود و سازمان سنجش طی دو نوبت این موضوع را اعلام کرده است، اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم.

پورعباس تصریح کرد: نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ آماده است و قطعا تا قبل از تاریخ ۱۰ خرداد اعلام می‌شود و از آنجایی که انتخاب رشته پس از نتایج کنکور انجام می‌شود بنابراین در حال حاضر ظرفیت دفترچه کنکور در حال افزایش است و پس از تکمیل ظرفیت‌ها فرایند نتایج را اعلام می‌کنیم.

رئیس سازمان سنجش درباره اقدامات اجرایی و حفاظتی نوبت دوم کنکور سراسری گفت: مسیر برگزاری آزمون با مدیران استان‌ها کنترل می‌شود و عوامل اجرایی بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر هستند با توجه به تغییرات و تحولات آزمون باید آن‌ها را توجیه کنیم و در این مسیر نیازمند پر شدن پرتال طراحی سوالات هستیم؛ چرا که فرایند آزمون الکترونیکی از طریق پرتال سوالات که مخزن زخیم و عظیم است و استاندارد اجرایی دارد انجام می‌شود.

پورعباس از لزوم شناسنامه‌دار کردن عوامل اجرایی در برگزاری آزمون‌های آینده تاکید کرد و گفت: عوامل اجرایی در مخازن، مراقبین و رابطین را باید شناسایی کنیم و سطح آموزش را به نسبت عملکردشان بررسی کنیم چرا که آزمون‌های ما از نظر اجرایی تخصصی‌تر است و نشست امروز هم در راستای هماهنگی و هم افزایی و ایجاد انگیزه داوطلبان تمام دستگاه‌های اجرایی بر مبنای برگزاری نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۲ است.

پورعباس خاطرنشان کرد: همانند نوبت اول کنکور دی ۱۴۰۲ که کنکور سالم را با همراهی دولت و شورای امنیت کشور برگزار کردیم و حتی یک مورد تخلف هم گزارش نشد بنابراین در نوبت دوم کنکور که در تیر برگزار می‌شود کنکور استانداردی را برگزار می‌کنیم تا امانت دار صندلی‌های حساس داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ باشیم.

انتهای پیام/
رئیس سازمان سنجش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر