خبرگزاری کار ایران

| 21:22   
کد خبر : ۱۳۴۴۸۰۳

طرح ترافیک تهران از فردا با تعرفه جدید اجرا می‌شود

معاون بهره‌برداری از سیستم‌های حمل‌ونقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران گفت: براساس مصوبه شورای شهر، از فردا (دوشنبه ۱۴ فروردین‌ماه) اجرا می‌شود. نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

طرح ترافیک تهران از فردا با تعرفه جدید اجرا می‌شود

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، عمار سعیدیان‌فر، معاون بهره‌برداری از سیستم‌های حمل‌ونقل و محدوده‌های ترافیکی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری از آغاز اجرای طرح ترافیک در پایتخت از صبح فردا (دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲) خبر داد.

وی با اعلام اینکه در مدت ۱۳ روز تعطیلات نوروز، طرح ترافیک اجرا نشد، گفت: طرح ترافیک از فردا و براساس تعرفه مصوب شورای اسلامی شهر تهران یعنی با ۲۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته اجرا می‌شود.

سعیدیان‌فر درباره نحوه اجرای طرح کاهش آلودگی هوا در سال جدید نیز توضیح داد: کمافی‌السابق، هر شهروند که دارای پلاک با سرشماره شهر تهران است، در هر فصل از ۲۰ روز سهمیه تردد رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا برخوردار است و در صورت اتمام ۲۰ روز سهمیه مذکور، نصف تعرفه عوارض تردد در  محدوده طرح ترافیک دریافت می‌شود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران تاکید کرد: نرخ پایه عوارض امسال، ۵۲ هزار و ۵۶۰ تومان است اما نخستین ورود و آخرین خروج خودروها، ملاک محاسبه میزان پرداخت عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هواست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز