کد خبر: 1340305 A

هواشناسی اعلام کرد:

بارش برف و باران در ۲۶ استان

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و صدور هشدار برای ۲۶ استان از بارش‌های شدید در برخی استان‌ها از جمله تهران طی فردا و پنجشنبه خبر داد.

بارش برف و باران در ۲۶ استان

به گزارش ایلنا، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در مناطقی از غرب، جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق و استان کرمان بارش باران گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی شده است. همچنین در سواحل دریای خزر وزش باد شمالی و کاهش نسبی دما همراه بار ابرناکی، بارش باران و در ارتفاعات البرز شرقی بارش برف روی می‌دهد.

روز چهارشنبه در مناطقی از یزد، کرمان،‌ سیستان و بلوچستان و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و وزش باد روی می‌دهد. در این روز با ورود سامانه بارشی به کشور بارش‌ها به‌تدریج در نوار غربی آغاز می‌شود. طی روز چهارشنبه در نیمه شمالی خوزستان، ایلام و جنوب لرستان بارش‌ها شدید خواهد بود.

روز پنجشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی در غرب، شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال خوزستان است و در قزوین و تهران بارش‌ها شدت دارد. در این روز در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و در سواحل دریای خزر رگبار باران و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

روز جمعه در شمال آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی،‌شرق سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز شرقی و در مناطق مرزی واقع در نوار شرقی و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده و وزش باد شدید روی می‌دهد.

شنبه در ارتفاعات شرقی البرز، ارتفاعات کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و وزش باد انتظار می‌رود. امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش دما روی می‌دهد که ماندگاری هوای خنک تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی هواشناسی یزد کاهش دما استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر