کد خبر: 1333714 A

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد:

بیش از ۲ هزار نقطه در حوزه سلامت فاقد زیرساخت‌های ارتباطی هستند

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: یکی از مشکلات در مسیر تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع مربوط به زیرساخت‌های ارتباطی است، به گونه‌ای که دو هزار و 409 نقطه حوزه سلامت، فاقد زیرساخت‌های ارتباطی هستند که این موارد از سوی وزارت بهداشت به وزارت ارتباطات اعلام و مشکل تعدادی از این نقاط، برطرف شده است.

بیش از ۲ هزار نقطه در حوزه سلامت فاقد زیرساخت‌های ارتباطی هستند

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، سید رضا مظهری در اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور در مجتمع شهدای سلامت مشهد مقدس با اشاره به برگزاری کارگاه ها و کارگروه های تخصصی نقش فناوری اطلاعات در این اجلاس، اظهار داشت: مشکلات، چالش ها و راهکارهای بهبود نقش فناوری اطلاعات در پزشکی خانواده و نظام ارجاع با حضور روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی بررسی شد. 

وی افزود: عمده اطلاعات حوزه سلامت در حیطه پزشکی خانواده و نظام ارجاع از سه منبع HIS (سیستم اطلاعات بیمارستانی)، نسخه های سرپایی و سامانه های چهارگانه بهداشت شامل ناب، پارسا، سینا و سیب جمع آوری می شود. 

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در سامانه ارجاع الکترونیک، امکانات بسیار خوبی برای تشخیص، ویزیت و آزمایش ها و همچنین ارجاع به یک متخصص یا فوق تخصص دیگر در نظر گرفته شده است. در وزارت بهداشت، پنل میان ابزار نوبت دهی الکترونیک برای بیش از 600 بیمارستان ایجاد شده است. امکان رصد نوبت های الکترونیکی در تمام بیمارستانهای کشور نیز وجود دارد. 

وی گفت: آمار و فناوری اطلاعات برای اجرای پزشکی خانواده و نظام ارجاع، همانند ستون فقرات است و هماهنگی بسیار خوبی برای اجرای این دو طرح ملی و سراسری با معاونت های بهداشت و درمان وزارت بهداشت ایجاد شده است. 

انتهای پیام/
وزارت بهداشت نظام ارجاع پزشکی خانواده رضا مطهری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر