کد خبر: 1333609 A

سرپرست اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو منصوب شد

رئیس سازمان غذا و دارو جلال غفارزاده را به عنوان سرپرست اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی منصوب کرد.

سرپرست اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو منصوب شد

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو دکتر جلال غفارزاده را به عنوان سرپرست اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی منصوب کرد.

متن حکم به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر غفارزاده

 

سلام علیکم؛

خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی موهبتی است الهی که سپاس این نعمت تنها با تلاش مضاعف در راستای تحقق اهداف والای نظام اسلامی و توسعه خدمت رسانی به مردم شریف به جای آورده می شود. بدینوسیله نظر به تعهد، تجربه و توانمندی مدیریتی شمادر عرصه های گوناگون حوزه سلامت، جنابعالی را به عنوان سرپرست اداره کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی منصوب می نمایم تا با بهره گیری از توان و نظرات خبرگان و کارشناسان مرتبط، در راستای اهداف والای نظام اسلامی و دولت مردمی با محوریت تحقق شعارتولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین تلاشی مضاعف را معمول فرمائید. اجرای دقیق وظایف ذیل و ارائه گزارش مستمر مورد انتظار است. دوام توفیقات حضرتعالی را از محضر باری تعالی مسالت می نمایم.

۱. تعیین و تدوین سیاست ها، خط مشی ها، ضوابط، استاندارد ها و مقررات مربوط به ورود، تولید، نگهداری، توزیع، صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با در نظر گرفتن نیازها و اولویت ها پس از هماهنگی لازم با اینجانب و با اولویت تقویت کمی و کیفی سیاست حمایت از تولیدات داخلی و دانش بنیان.

۲. برنامه ریزی به منظور نظارت، کنترل و صدور یا لغو مجوز ورود تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی بر اساس ضوابط، قوانین و مقررات با اولویت بخشی به ساماندهی نظام توزیع و عرضه اقلام مذکور به طور مستقیم.

۳. برنامه ریزی به منظور نظارت برامور موسسات و شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با تغییر رویکرد تقویت نظارت های پسینی و تسهیل و تسریع در صدور پروانه های مربوطه.

۴. برنامه ریزی به منظور نظارت بر امور شرکت های ارائه کننده خدمات پس از فروش تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی و همچنین برگزاری منظم جلسات کمیته های مرتبط با هدف تسهیل امور ذینفعان خارجی و داخلی خصوصاً کمیته های فنی، علمی و قیمت گذاری.

۵. برنامه ریزی و نظارت به منظور تعیین مبانی محاسبه تعرفه فروش و هزینه های خدمات پس از فروش تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با هماهنگی سازمان های مربوطه.

۶. ایجاد بانک اطلاعاتی برای شناسایی و ثبت اطلاعات شرکت های تولیدکننده، واردکننده، توزیع کننده و همچنین تجهیز و نگهداشت در حوزه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با هماهنگی سازمان های مربوطه.

۷. برنامه ریزی و هماهنگی جهت اعتبارسنجی و رتبه بندی شرکت های تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی.

۸. نظارت بر تهیه و توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی،دندانپزشکی وآزمایشگاهی مورد نیاز دانشگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی با هدف کاهش محسوس در موارد کمبودهای مقطعی.

۹. نظارت بر حسن اجرای مقررات مربوط به تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با هدف تقویت نظارت های PMS.

۱۰. افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه، دانشگاه ها و مدیریت های مراکز بهداشتی- درمانی در خصوص قاچاق کالاها، تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی و مضرات فردی، سازمانی و اجتماعی آنها؛ با اولویت بهره مندی از سامانه ttac.

۱۱. شناسایی امکانات و توانایی های داخلی در زمینه تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با تسهیل امور مربوطه.

۱۲. تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در زمینه بسترسازی مناسب جهت صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با هماهنگی سازمان های ذی ربط.

۱۳. نظارت بر ساماندهی امور مربوط به نمایشگاه های تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی از طریق هماهنگی با وزارتخانه های مربوطه و واحدهای ذی ربط تجهیزات پزشکی در دانشگاه ها و انجمن های صنفی- علمی.

۱۴. ایجاد فضای رقابتی میان تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات و خدمات با هدف افزایش تنوع، ارتقاء کیفیت و کنترل قیمت.

۱۵. برنامه ریزی برای انجام مطالعات بازرگانی به منظور بررسی نیازها و تحولات بازار پیرامون موضوعات تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی.

۱۶. ارتقای تبادلات تجاری ایران و کشورهای خارجی در زمینه تجهیزات و ملزومات پزشکی و ارائه پیشنهاد و راهکارهای اجرایی در جهت حفظ منافع اقتصادی کشور.

۱۷. تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای تنظیم بازار تجهیزات پزشکی و پیشگیری از بروز کمبودهای کوتاه، میان و بلند مدت.

۱۸. هماهنگی و همکاری برای تهیه و پیشنهاد لوایح، طرح ها، آیین نامه ها و ضوابط و مقررات تجهیزات پزشکی و امور بازرگانی مربوطه.

۱۹. ساماندهی ساختار و جایگاه اداری حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی در دانشگاه ها با هدف ایجاد وحدت رویه در پیگیری اولویت ها و عملکردهای ملی و منطقه ای اعلامی از سوی سازمان متبوع.

۲۰. تسریع بیشتر در فرآیند برون سپاری کلیه وظایف غیر حاکمیتی مربوط به آن اداره کل با هدف تسهیل امور مراجعین، کاهش بار هزینه های غیر ضروری و استفاده بهینه از توان کارشناسی موجود در راستای اولویت های سازمانی.»

انتهای پیام/
رئیس سازمان غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر