کد خبر: 1333207 A

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان خبر داد:

برگزاری اولین کارسوق صدا، دوربین مدارس سمپاد

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از برگزاری اولین کارسوق صدا، دوربین مدارس سمپاد به صورت کشوری خبر داد.

برگزاری اولین کارسوق صدا، دوربین مدارس سمپاد

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، الهام یاوری گفت: یکی از جدیدترین اقدامات مهم سازمان در مسیر ارتقاء کیفی فعالیت‌های آموزشی‌پرورشی و حرکت به سوی نظام تحولی سمپاد، برگزاری اولین دوره کارسوق صدا، دوربین، سمپاد در سطح دبیران متوسطه دوره اول مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور است. 

وی ادامه داد: این فعالیت بر مبنای نگاه متفاوت سازمان به فرآیند آموزش در کلاس و در راستای تحقق، بخشی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از آذرماه سال جاری شروع شد. در مرحله اول، ۵۰۰ دبیر از سراسر کشور در این رویداد شرکت کردند و در جلسات آموزشی آنلاین با حضور اساتید مدعو در حوزه تعلیم و تربیت حول محور طراحی آموزشی که به نوعی نقطه شروع تغییر مؤثر است حاضر شدند. 

یاوری خاطر نشان کرد: کارسوق مزبور با ارسال کلیپ آموزشی توسط برگزیدگان این مرحله، براساس آموخته‌های جدید تداوم یافت. این آثار در فاصله زمانی مقرر به سازمان و دبیرخانه- دبیرستان دوره اول فرزانگان یک تهران- ارسال شدند و در نهایت، چهار نفر داور پس از بررسی همه کلیپ‌ها، تعداد ۲۸ اثر را انتخاب کردند. 

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: در روزهای ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه جاری با دعوت از همه این همکاران، یک دوره کارگاهی حضوری با هدف معرفی برخی مهارت‌های فنی تدریس و آشنایی با روش‌های نوین تدریس در عمل، در محل دبیرخانه کارسوق برگزار شد. کارشناسان ستادی و اساتید، ضمن شناسایی و نقد نقاط قوت و ضعف آثار رسیده در حضور خود برگزیدگان، تلاش کردند تا اجراها و تدریس‌های موفق مورد نقد و شناسایی قرار گیرند. 

وی تصریح کرد: در فضای ایجاد شده، بیش از ۸۰ درصد آثار، مجدداً به طور زنده اجرا و مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند. قرار است ۲۸ نفر برگزیده در یک برنامه تلویزیونی به رقابت با سایر دبیران و معلمان بپردازند و سفیران تحول در تدریس در مدارس باشند.

انتهای پیام/
#سازمان_ملی_پرورش_استعدادهای_درخشان #سمپاد #آموزش_و_پرورش #الهام_یاوری #استعدادهای_درخشان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر