کد خبر: 1314437 A

در هفته گذشته انجام شد:

تولید ۴ تُن عصاره گیاهی برای بیماری‌های تنفسی در هلال‌احمر

مجموعه سهاجیسا هلال احمر در کمتر از یک هفته موفق به تولید بیش از ۴ تُن عصاره گیاهی برای درمان بیماری‌های تنفسی شد.

تولید ۴ تُن عصاره گیاهی برای بیماری‌های تنفسی در هلال‌احمر

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اعلام این خبر افزود: گسترش سبد تولید و تلاش برای اخذ مجوز تولید انواع عصاره‌های جدید، تولید عصاره‌های مورد مصرف در صنعت دام و طیور، تداوم همکاری مشترک با شرکت‌های دانش بنیان و مراکز علمی‌-پژوهشی، ارتقای سطح کیفی محصولات موجود و تولید انواع عصاره‌های خشک برای تولید دارو و مکمل‌های گیاهی و همچنین ارسال نمونه عصاره‌های تولید شده به کشورهای مختلف را می‌توان از مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت س‌ها جیسا در سال جاری دانست.

وی افزود: در همین راستا مجموعه سهاجیسا از تاریخ ۲۶ آذرماه تا سوم دی‌ماه موفق به تولید ۵۹۰ کیلوگرم گیاه خشک عشقه و ۳۰۰ کیلوگرم عصاره این گیاه شده است. از مهمترین خواص درمانی عصاره خشک عشقه می‌توان به درمان بیماری‌های تنفسی و سرفه اشاره کرد.

عسکری ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی سهاجیسا موفق به تولید ۳ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم غلیظ انجیر و ۸۴ کیلوگرم پاستوریزه و اسپری گل ساعتی شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خاطرنشان کرد: اکنون کارخانه سها جیسا با اخذ ۱۳۵ پروانه تولید انواع عصاره‌های روغنی، خشک، هیدروپروپیلن گلایکولی، الکلی و گلیسیرینه و همچنین با اخذ ۵۳ مجوز تولید محصولات غذایی و انواع دمنوش‌های گیاهی یکی از بزرگترین تولید کنندگان بزرگ عصاره گیاهی در کشور است.

انتهای پیام/
مجموعه سهاجیسا هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر