کد خبر: 1314302 A

برگزاری دوره کاردانی فنی برنامه‌سازی بازی در دانشگاه علمی کاربردی

با تصویب شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی برای نخستین بار دوره کاردانی فنی برنامه‌سازی بازی در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود.

برگزاری دوره کاردانی فنی برنامه‌سازی بازی در دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش ایلنا از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، علیرضا جمالزاده سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: دانش آموختگان این رشته طی فرآیند آموزشی، مهارت‌ها و شایستگی‌هایی نظیر ساخت بازی‌های دیجیتال و رسانه‌های تعاملی با به کارگیری زبان‌های برنامه نویسی، آزمایش بازی، ساخت بازی با سطح و معماری مناسب دارای نور و جلوه‌های ویژه، به کارگیری موتورهای بازی، اسکریپت نویسی، به کارگیری گرافیک کامپیوتری، صداگذاری و ساخت جلوه‌های ویژه برای بازی و برخط‌سازی بازی را کسب می‌نمایند. 

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: دانش آموختگان این رشته می‌توانند مشاغلی از جمله تولید کننده بازی، تکنسین توسعه دهنده بازی و برنامه‌نویس بازی را احراز کنند. 

جمالزاده افزود: این دوره برای نخستین بار در سطح کشور برگزار می‌شود و تمامی محتوای آن باتوجه به آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تدوین شده است و به دلیل داشتن بازار کار و نیاز جامعه از جذابیت خاص برای اشتغال برخوردار است. 

دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی در خاتمه اظهار داشت: ارائه دروسی نظیر طراحی و توسعه بازی، ابزارهای طراحی گرافیکی، صداسازی و تصویرسازی دیجیتال، Game Testing، موتورهای بازی (Unity/Unreal Engine)، به‌کارگیری ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری VR/AR در بازی‌سازی، روش‌های مدل‌سازی گرافیکی و جلوه‌های ویژه در کنار ۵۱۲ ساعت آموزش عملی در محیط کار واقعی در قالب دروس کاربینی و کارورزی ۱ و ۲ به همراه مدرسان و خبرگان باتجربه در این حوزه شغلی، زمینه‌های توانمندسازی دانشجویان را فراهم می‌سازد.

انتهای پیام/
#دانشگاه_علمی_کاربردی #علیرضا_جمالزاده #بازی_کامپیوتری #رسانه_دیجیتال
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر