کد خبر: 1292225 A

چمران در جمع خبرنگاران:

اهتمام شهردار تهران بر مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز در منطقه۱۹

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: قرار بر این نبوده که برگزاری جلسات هم‌اندیشی و حضور شهردار دائمی باشد، بلکه بنا بر ضرورت برگزار می‌شود.

اهتمام شهردار تهران بر مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز در منطقه۱۹

به گزارش ایلنا به نقل از سایت شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و یکمین جلسه شورا گفت: جلسات هم اندیشی و حضور شهردار تهران در این جلسات تنها در صورت بررسی یک موضوع و یا وجود پرسش اعضا برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: شهردار پایتخت بنا بر موضوعات مختلف به جلسات هم اندیشی دعوت شده و مباحث مورد بررسی قرار گرفته است اما قرار بر این نبوده که برگزاری جلسات و حضور شهردار دائمی باشد و تنها مبنی بر ضرورت و وجود پرسش از سوی اعضا برگزار می‌شود.

براساس این گزارش چمران در بخش دیگری از سخنانش در جمع اصحاب رسانه در حاشیه جلسه امروز شورا با بیان اینکه امروز به دلیل حوادث اخیر به ویژه در حرم شاهچراغ (ع) و شهادت جمعی از هموطنان در حین زیارت، شورا با حال و هوای خاصی آغاز شد، اظهار کرد: به ملت ایران و مردم شیراز و خانواده شهدای این حادثه از سوی اعضای شورای شهر تهران تسلیت گفته شد.

وی همچنین تصریح کرد: تعیین اعضای کمیسیون‌های شورا در جلسه انجام شد که اعضا در کمیسیون‌های خود ابقا شدند تا فعالیت‌های خود را ادامه دهند چرا که با توجه به برنامه سالیانه، تغییر جایز نبود.

چمران در ادامه یادآور شد: در این جلسه هفت نفر از اعضای شورا به عضویت ستاد هماهنگی مشارکت‌های محله‌ای درآمدند.

وی با اشاره به سودجویی در منطقه ۱۹ در ایام اخیر خاطرنشان کرد: زمین‌های باز و آزادی که اکثرا اوقافی هستند در این منطقه وجود دارد. بساز و بفروش‌های حرفه‌ای با توجه به شرایط کشور و مشغولیت نیروی انتظامی؛ به ساخت و ساز در این منطقه پرداخته‌اند که شهرداری به همراه دادستانی و نیروی انتظامی از ساخت و ساز تعداد زیادی جلوگیری کرد و پیش از اینکه به کمیسیون ماده ۱۰۰ برسد، جلوی این اقدامات گرفته خواهد شد.

چمران همچنین تصریح کرد: با شهردار صحبت کرده‌ایم و ایشان در این زمینه مصر است. امیدواریم بتوانیم از ساخت و ساز نامناسب و ناپایدار جلوگیری کنیم چراکه این افراد عده‌ای را فریب می‌دهند و منازل را به آن‌ها که عمدتا از شهرستانها به تهران آمده‌اند و ممکن است از قوانین آگاهی نداشته باشند، تحویل می‌دهند و درآمد میلیاردی کسب می‌کنند.

وی تاکید کرد: نیروها آمادگی ورود به موضوع را دارند.

انتهای پیام/
رئیس شورای اسلامی شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر