کد خبر: 1292084 A

چمران:

منفعت آمریکا ایجاد اختلاف در ایران است

رییس شورای شهر تهران با تسلیت به روان پاک شهدای حمله تروریستی به حرم شاهچراغ و در واکنش به این اقدام شوم اذعان کرد: بارها مقامات غربی-صهیونیستی اعلام کردند که منفعت کشورهای متخاصم ایجاد فتنه و نفاق و اختلاف در جامعه ایران است.

منفعت آمریکا ایجاد اختلاف در ایران است

به گزارش ایلنا، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در یکصد و یکمین جلسه شورا ضمن عرض تبریک به مناسبت روز نوجوان و بسیج دانش آموزی گفت: ۱۸ آبان سالروز شهادت دانش آموز بسیجی ۱۳ ساله محمد حسین فهمیده بود که امام راحل در مقام این نوجوان گفتند که رهبر ما آن نوجوان سیزده ساله است.در طول دفاع مقدس و بعد از آن دیدیم جوانان و نوجوانان و حتی دانش آموزانی که در رکاب انقلاب بودند و هستند.

وی در واکنش به توطئه های شیطانی غرب و حمله تروریستی داعش اظهار کرد: این روزها اتفاقات تلخی رخ داد و ما شاهد نفوذ داعش و عملیات تروریستی در حرم احمدابن موسی کاظم در شیراز بودیم که موجب شد تا شاهد شهادت هموطنانمان باشیم از این رو شهادت شهدای حرم شاهچراغ را به خانواده معزز آنان و  تمام مردم ایران تسلیت می‌گویم.

وی ادامه داد: در جریان ادامه اغتشاشات شاهد این بودیم که در شهرهایی مانند آمل، ملایر شهدایی به گلوله بسته شدند. همچنین در شهرهای دیگر نیز بسیجیانی به شهادت رسیدند که عرض تسلیت داریم و به ویژه به آرتین عزیز که خانواده خود را در حمله تروریستی به آستان شاهچراغ از دست داد.

چمران بیان کرد: این جنایت بزرگ وحشتناک که منجر به شهادت مردان و زنان و کودکان در کنار حرم شاهچراغ شد چه چیز را ثابت می‌کند؟ آیا اینکه یک نفر با اسلحه وارد مکانی شود و مردم را به گلوله ببند رشادت است؟ شجاعت است؟

رئیس شورای شهر تهران  تصریح کرد:  به تاسی از مقام معظم رهبری همه را دعوت می کنم تا ید واحده باشند چرا که اگر ید واحد نباشیم برما می‌تازند بطوری که جان بولتن خودش اعلام کرده که منفعت آمریکا ایجاد اختلاف در ایران است و انگلیسی ها نیز سالها از این حربه استفاده کردند و کسانی که در جامعه ما تفرقه می‌اندازند بدانند که ایجاد کننده چه تفرقه هایی هستند.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم جلوی آشوب ها و نفوذها گرفته شود گفت: چگونه طی سالها این افراد نفوذ کرده‌اند؟ دشمنان ما با صرف وقت و یارگیری از داخل و خارج طرح خائنانه خود را آشکارا در ایران آغاز کردند.

به گزارش سایت شورای شهر، چمران ادامه داد: در سوریه مشاهده کردیم که اعتراضات منجر به ایجاد ورود و جولان داعش شد و دشمنان این سناریو را در سر می‌پرورانند که ایران را نیز مانند سوریه کنند اما ما کشوری بیدار با تمدن 9 هزار ساله هستیم.

وی تأکید کرد: آنها می گویند باید اعتراضات و اغتشاشات را هدایت کنیم و بالاتر از این دیگر دخالتی در امور یک کشور وجود ندارد. باید مقابل این نفوذ بایستیم. دشمنان طی یک برنامه ساماندهی شده و متمرکز با صرف وقت و یارگیری از داخل و خارج طرح خائنانه خود را در داخل ایران همزمان با ایام آغاز سال تحصیلی اجرا کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه ما دست خائنین را قطع کردیم اما آنها نمی توانند پیشرفت ایران را ببینند، یادآور شد: جوانان ما که در این مسیر حرکت می کنند نتیجه ای همچون سوریه را که به کشوری مخروبه تبدیل شد، شاهد خواهند بود. سالها به طول انجامید خرمشهر و شهرهایی از این قبیل دوباره ساخته شوند و هنوز به آنجا که باید نرسیده اند.

وی ادامه داد: اگر رزمندگان و فرماندهی سردارانی همچون شهید سلیمانی و شهید همدانی و ... نبودند، مشخص نبود که حالا سوریه وجود داشت یا خیر؟ ملت شجاع و رشید ایران در سراسر کشور در راهپیمایی های بزرگی به صحنه آمدند و نشان دادند که ایران اسلامی متشکل از چه کسانی و چه مردمی است و تجزیه طلبان و نوکران اجنبی از ملت ایران نیستند.

چمران با بیان اینکه نتیجه آشوب ها به داعش انسان کش و کودک کش می انجامد، یادآور شد: دشمنان آماده هستند که در صحنه های بین المللی نیز به ما آسیب بزنند که قطعا نخواهند توانست چراکه دولت و ملت ما بیدار است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: مردم با اعتقادات مذهبی عجین شده اند. دشمن توسط داعش به جنگ با مذهب رفت که ما آنها را بر هم کوبیدیم. آنها نمی توانند به ویرانه های داعش دلخوش کنند؛ مردم جهاد نکاح را نخواهند پذیرفت؛ حتی کسانی که فریب خورده اند. دولت و ملت در مسیری هستند که به آبادانی بپردازند. ما به پیشرفت های خوبی رسیده ایم که باید این را حس کنیم.

وی با تاکید بر اینکه آرامش آنها را خواهیم گرفت اگر آرامش ما را بگیرند. افزود: ما در جهاد تبیین قصور کردیم و مردم و جوانان ما فریب خوردند. اگر به درستی این جهاد را در پیش می گرفتیم شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم.

چمران با بیان اینکه راهپیمایی بزرگ پس از توطئه های سال 88 تمام رشته ها را پنبه کرد، گفت: مردم در تشییع شهدای شاهچراغ نیز به خوبی حاضر شدند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما برای خدمت به مردم آمده ایم و باید متحد باشیم. اگر دیگران را به اتحاد فرامی خوانیم باید خودمان سرمشق ید واحده باشیم.

مهدی چمران در خصوص جلسات هم اندیشی با شهردار تهران نیز گفت: درموضوعات مختلف شهردار تهران را به جلسات هم اندیشی دعوت کرده ایم و قرار نبود این حضور همیشگی و دائمی باشد بلکه براساس نیاز و پرسش اعضا از ایشان برای حضور در جلسات هم اندیشی  دعوت می شود.

انتهای پیام/
رئیس شورای اسلامی شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر