خبرگزاری کار ایران

مشاور امور زنان در وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا:

مشکلات بازماندگی از تحصیل دختران در مناطق محروم را رفع می‌کنیم

asdasd
کد خبر : ۱۲۸۱۸۳۳

مشاور امور زنان در وزارت آموزش و پرورش از برگزاری کلاس‌های آموزشی و کارگاه برای دختران، مادران و مربیان مناطق حاشیه‌ای و محروم خبر داد.

«زهرا پناهی روا» مشاور امور زنان در وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص ایجاد صندوق حمایتی برای زنان سرپرست خانوار و دختران با نیازهای ویژه و اجرایی شدن آن توضیح داد: هنوز روی این طرح کار می‌شود تا ببینیم چه راهکارهایی برای حمایت از دختران استثنایی کشور وجود دارد و آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز در این زمینه کارهایی انجام می‌دهد، اما هنوز زمان اجرایی شدن آن مشخص نیست.

او در خصوص سایر طرح‌های حمایتی از زنان و دختران بخصوص افراد آسیب‌پذیرتر گفت: ما بیشتر این طرح‌ها را برای دختران، مادران آنها و مربیان کلاس آموزشی در مدارسی که احتمالا بیشتر تحت آسیب و در حاشیه هستند، برگزار می‌کنیم و این موضوع در فرایند کاری با استان‌ها هماهنگ می‌شود تا بتوانیم در هر استانی، نیازهایی که به لحاظ آموزشی و کارگاهی وجود دارد را با هماهنگی یکدیگر برطرف کنیم.

پناهی‌روا افزود: مناطق محروم در این طرح به صورت ویژه مورد توجه است، چراکه میزان آسیب‌ها بیشتر مربوط به همین مناطق است. اجرای این طرح هم به شکل کارگاه و هم به صورت اردو است.

مشاور امور زنان در وزارت آموزش و پرورش درخصوص رصد دانش آموزان بازمانده از تحصیل و رسیدگی به وضعیت آنها نیز بیان کرد: برای این دانش آموزان بخصوص دختران در مناطق محروم، برنامه‌های مختلفی از طریق دستگاه‌های اجرایی گوناگون داریم به عنوان مثال کمیته امداد، بهزیستی و آموزش و پرورش با هم افزایی یکدیگر روی این موضوعات کار می‌کنند تا مشکلات بازماندگان از تحصیل در سراسر کشور را حل کنیم. ما این طرح را به شکل ویژه در تهران اجرا می‌کنیم و با هماهنگی‌های صورت گرفته حداقل در بخش دختران می‌خواهیم مشکلات بازماندگی از تحصیل برطرف شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز