کد خبر: 1242906 A

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران از دستگیری ۲ کلاهبردار که با فروش صندلی‌های یکی از دانشگاهای دولتی ۷۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «سعید راستی» در تشریح جزییات این خبر گفت: در پی شکایت چند تن از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری و اخذ مبالغ هنگفتی برای ثبت نام در یکی از دانشگاه‌های دولتی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه مشخص شد متهمان با ادعای ذی نفوذ بودن در دستگاه‌های اجرائی، مبالغی بیش از ۷۰۰ میلیون ریال از دانشجویان دریافت و سپس از ارائه خدمات دانشگاهی امتناع می‌ورزند.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران ابراز داشت: با شناسایی مخفیگاه متهمان در میدان «الغدیر یافت آباد» و شهر «طالقان» از توابع استان تهران نتیجه تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی منعکس و در نهایت دستور دستگیری متهمان اخذ شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه هر ۲ متهم در مخفیگاهشان دستگیر و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش ۷۰ میلیارد ریال اعلام کردند افزود: هر ۲ متهم به جرم ارتکابی بیش از ۱۰۰ فقره اعتراف کردند.

راستی به شناسایی ۱۰ تن از مال باختگان در این خصوص اشاره کرد و در خاتمه گفت: تلاش برای دستگیری سایر اعضای این باند و کشف جزئیات پرونده در دستور کار پلیس قرار دارد.

انتهای پیام/
رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر