کد خبر: 1240777 A

با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش‌وپرورش و بیمه دانا صورت گرفت؛

با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش‌وپرورش و شرکت بیمه دانا، قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان از روش «صندوقی» به «بیمه گری» تغییر یافت که متولی آن شرکت بیمه دانا خواهد بود و این قرارداد از اول تیرماه، بدون سقف در بسیاری از بیماری‌ها و با فرانشیز 15 درصد، اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در راستای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به معیشت و سلامت فرهنگیان و دغدغه و تلاش‌های وزیر آموزش‌وپرورش در این زمینه و همچنین باهدف افزایش تعهدات و توسعه پوشش بیمه‌ای فرهنگیان، آئین مبادله تفاهم‌نامه امور بیمه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش با شرکت بیمه دانا با حضور سعید عسکری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش و رضا جعفری، مدیرعامل شرکت بیمه دانا برگزار به امضای طرفین رسید.

در این آئین سعید عسکری اظهار کرد: پیش‌ازاین، روش بیمه تکمیلی فرهنگیان به‌صورت صندوقی بود که مورد رضایت همکاران فرهنگی نبود، لذا با سازوکاری جدید، تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت بیمه دانا برای تغییر از روش «صندوقی» به «بیمه گری» امضا کردیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به حوزه خدمات درمانی فرهنگیان اظهار کرد: افزایش تعهدات بیمه‌ای از اهداف این تفاهم‌نامه است. بخشی از حق بیمه تکمیلی از سوی دولت و بخش دیگر توسط بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. همچنین خدمات عینک و خدمات دندانپزشکی ازجمله مواردی است که در این تفاهم‌نامه آمده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تصریح کرد: تلاش‌های بسیاری برای جایگزینی بیمه جدید صورت گرفته و این قرارداد از اول تیرماه اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت بیمه دانا نیز در این آئین اظهار کرد: امیدواریم در چارچوب این قرارداد از اول تیرماه بتوانیم خدمات اثربخشی را به فرهنگیان ارائه دهیم.

رضا جعفری افزود: در اغلب کشورهای جهان از روش بیمه صندوقی کمتر استفاده می‌شود و تجربه سال‌های اخیر نشان می‌دهد این روش، رضایت فرهنگیان را جلب نکرده است.

وی بابیان اینکه 90 شعبه شرکت بیمه دانا در سراسر کشور آماده ارائه خدمات بیمه‌ای به فرهنگیان هستند، اظهار کرد: به استناد این تفاهم‌نامه و با اصرار وزارت آموزش‌وپرورش پرداخت هزینه‌ها در بسیاری از موارد بیمه‌ای را بدون سقف پذیرش کردیم.

وی با اشاره به فرانشیز 15 درصدی در این تفاهم‌نامه گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه، بیمه‌نامه شخص ثالث و بدنه اتومبیل با لحاظ شرایط مناسبی از سوی بیمه دانا به فرهنگیان ارائه خواهد شد.

 

انتهای پیام/
بیمه فرهنگیان #فرهنگیان #معیشت_معلمان #بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر