کد خبر: 1234661 A

از آغاز فرآیند ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع پیش رو از روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه تا امروز، با نام‌نویسی متقاضیان، ۹۸ درصد ظرفیت کاروان‌های حج تکمیل شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی امروز تشکیل و اعلام شد از آغاز فرآیند ثبت‌نام متقاضیان حج تمتع پیش رو از روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه تا امروز، با نام‌نویسی متقاضیان، ۹۸ درصد ظرفیت کاروان‌های حج تکمیل شده است. 

عربستان، برای موسم حج تمتع ۱۴۰۱ سهمیه جمهوری اسلامی ایران را ۳۹ هزار و ۶۴۰ نفر اعلام کرده است. 

دراین جلسه اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت اظهار داشت: برای استان‌هایی که سهمیه‌شان تکمیل نشده است ظرفیت جدید اختصاص یافته و ان شاءالله تعداد زائران این استان‌ها نیز به سرعت تکمیل خواهد شد. 

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته درخصوص معاینات و واکسیناسیون زائران اشاره کرد و همکاری مدیران و روحانیون کاروان‌ها را در برگزاری جلسات آموزشی خوب توصیف کرد. 

رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این جلسه، به لزوم انتقال هرچه سریعتر ارز به عربستان برای پیشبرد امور زائران در سامانه مسار اشاره کرد و گفت: امیداوریم که با دریافت روادید از طریق یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس تیم ۲۷ نفره مجموعه حج و زیارت برای پیگیری توافقات با طرف‌های سعودی و اجرای برنامه ریزی‌های انجام شده عازم عربستان شود. 

درادامه این جلسه، درخصوص تصمیمات جدید عربستان درفرآیند اعزام زائران به سرزمین وحی و افزایش برخی از هزینه‌ها تبادل نظر صورت گرفت و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد که هرچه سریعتر کارگروهی متشکل از مسئولان ذی ربط در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری این موارد را بررسی کنند و سازمان حج و زیارت هم موضع خود را دراین خصوص به وزارت حج و عمره عربستان منعکس کند. 

حجت الاسلام والمسلمین نواب تاکید کرد: در خصوص دستورالعمل‌های حج نیز زائران باید توجیه شوند و از امکانات موجود بهره برداری بهتر و بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام/
سازمان حج و زیارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر