کد خبر: 1231802 A

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به کاهش کیفیت هوا در برخی استان‌ها اعلام کرد که به تدریج از غلظت گرد و غبار از سمت غرب کشور کاسته خواهد شد.

به گزارش ایلنا، بر این اساس، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۷ و ۲۸ اردیبهشت) در برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی، استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال استان زنجان، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان در برخی ساعات رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گاهی گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

امروز سه‌شنبه در مناطق ذکر شده کاهش نسبی دما رخ داده و دریای خزر مواج است.

در روز پنجشنبه (۲۹ اردیبهشت) در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط اردبیل در برخی ساعات رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه(۳۰ اردیبهشت) در ارتفاعات آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده و شنبه(۳۱ اردیبهشت) در نیمه شمالی اردبیل آذربایجان غربی و شرقی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز تا روز شنبه مواج است.

امروز هوای مناطقی از استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، برخی نقاط شمال غرب و نواحی مرکزی کشور، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از استان‌های خراسان شمالی، بوشهر و فارس متاثر از گرد و غبار انتقال یافته از روی عراق به کشور بوده و در این مناطق کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهیم داشت. انتظار می‌رود به تدریج از غلظت گرد و غبار، از سمت غرب کشور کاسته شود.

آسمان تهران امروز ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ کمی تا قسمتی ابری و غبارآلود و گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود. همچنین بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۳۰ و ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش بینی شده است.

آسمان تهران فردا (۲۸ اردیبهشت) صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد شدید با احتمال باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و طی ‌روز پنج‌شنبه (۲۹ اردیبهشت) صاف و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با احتمال باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۲۷ و۲۸ اردیبهشت) اهواز با دمای ۴۰ و۴۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و سنندج و زنجان با دمای۷ و ۸درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی گرد و غبار هواشناسی سنندج استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر