خبرگزاری کار ایران

بچه‌های مادران زندانی صاحب شناسنامه شدند

asdasd
کد خبر : ۱۱۷۰۹۲۷

مدیر کل زندان‌های استان تهران در بازدید از ندامتگاه زنان اعلام کرد: برای اولین بار در کشور، مددکاران زندان توانستند برای کودکانی که همراه مادران زندانی نگهداری می شوند، شناسنامه تهیه کنند.

به گزارش ایلنا، علی رستمی که صبح امروز از ندامتگاه زنان استان تهران بازدید می‌کرد، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مسئولان ندامتگاه زنان حضور کودکان زیر دو سال است که همراه مادر نگهداری می شوند.

مدیر کل زندان های استان تهران تصریح کرد: تلاش بر این است این کودکان در بند جداگانه با امکانات مناسب، بهره مندی از مهد کودک و فضای بازی کنار مادران نگهداری شده، از آسیب های زندان به دور باشند.

وی ادامه داد: حتی غذای مادران و کودکان بسته به نیازشان متفاوت از برنامه غذایی دیگران است و شیر، میوه و سبزیجات نیز در این برنامه وجود دارد.

رستمی تاکید کرد: کودکان زیر دو سال می توانند به ولی قانونی سپرده شوند ولی به دلیل استفاده از شیر مادر این حق به زندانی داده شده تا فرزندش کنارش باشد اما تا پنج سالگی هم در صورت درخواست خودش می تواند از فرزندش نگهداری کند.

وی همچنین گفت: برای این مهمانان کوچک ناخوانده زندان تا حد امکان تلاش می شود تا حقوقشان حفظ گردد، یکی از این اقدامات تهیه شناسنامه برای کودکانی است که هنوز برگه هویتی نداشتند.

مدیر کل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: روند اداری این امر پیچیده و نیاز به پیگیری های فراوان داشت و گاه پدر حاضر به همکاری نبود که خوشبختانه با تعامل سازمان ثبت احوال محقق شد و این عزیزان صاحب شناسنامه شدند.

بنا به این گزارش، مدیر کل زندان های استان تهران ضمن بازدید از بخش های مختلف ندامتگاه، به درخواست های زندانیان رسیدگی کرد و دستورات لازم را صادر نمود و از کارکنان ادارات قضایی و اجرای احکام خواست بیشترین دقت را در حوزه خدماتشان اعمال نمایند تا تمام مددجویان از ارفاقات و امتیازات قانونی بهره مند گردند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز