خبرگزاری کار ایران

وجود ۵.۵ میلیارد تن رسوبات نمک در بستر دریاچه ارومیه/صدور ۱۲ مجوز برداشت نمک از بستر دریاچه ارومیه

asdasd
کد خبر : ۱۱۵۵۱۱۵

معاون فنی سازمان محیط زیست آذربایجان‌غربی با اشاره به حجم ۲ میلیارد و ۴۵ میلیون مترمکعبی آب دریاچه ارومیه، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از شش میلیارد تن املاح در دریاچه وجود دارد که ۵ و نیم میلیارد آن به صورت رسوبات نمک در بستر دریاچه است.

به گزارش ایلنا،حجت جباری، در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به بحران دریاچه ارومیه و املاح که در بستر دریاچه رسوب کرده‌اند، ضرورت داشت براساس ضوابط، نسبت به رسوب‌زدایی املاح دریاچه ارومیه اقدام شود.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۶ میلیارد تن املاح در دریاچه وجود دارد که ۵ و نیم میلیارد آن به صورت رسوبات نمک در بستر دریاچه است.

معاون فنی محیط زیست آذربایجان‌غربی بیان‌کرد: درخواست مکرری از سوی واحدهای صنعتی، اداره راه و شهرداری‌ها به اداره کل محیط زیست رسیده که خواستار برداشت نمک رسوب شده در بستر دریاچه ارومیه هستند.

جباری با بیان اینکه پس از بررسی و پایش نسبت به صدور مجوز برداشت نمک اقدام شده است، ادامه داد: از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان استعلام‌های لازم به عمل آمده و سپس در قالب هر مجوزT برداشت ۲۰ هکتاری نمک از بستر دریاچه ارومیه صادر شده است که امسال نیز ۱۲ مجوز برداشت نمک از بستر دریاچه ارومیه صادر شد.

وی با بیان اینکه مجوزها در ابتدا مورد پایش قرار می‌گیرند، گفت: در تمام مراحل کار باید ضوابط رعایت شود در غیر این صورت تذکر لازم به واحد برداشت کننده نمک داده می‌شود که در صورت عدم رعایت، جلو برداشت گرفته می‌شود.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز