کد خبر: 239600 A

فرماندار سقز:

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه، هنر درمانی یکی از شیوه های مناسب در امور تربیتی است، گفت: برنامه های هنری نیز به موازات سایر کارهای فرهنگی در زندان انجام شود.

معاون استاندار کردستان و فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه، هنر درمانی یکی از شیوه‌های مناسب در امور تربیتی است، گفت: برنامه‌های هنری نیز به موازات سایر کارهای فرهنگی در زندان انجام شود.

به گزارش ایلنا در کردستان، علی اکبر ورمقانی شامگاه دوشنبه در بازدید از بخشهای مختلف زندان سقز، افزود: در صورتی که هر زندانی در یکی از رشته‌های فرهنگی، فنی و هنری فعالیت کند تاثیر کارهای فرهنگی هنری می‌تواند رفتار زندانیان را کنترل و ظرفیت اصلاح و تربیت را در آنان ارتقاء بخشد.

وی کار درست فرهنگی در زندان‌ها را شامل مجموعه‌ای از اقدامات آموزشی، عقیدتی، فرهنگی، هنری و فنی و مهارتی با رویکرد اصلاح رفتار و بهنجار نمودن زندانیان برشمرد و بر اهمیت انجام اقدامات مهارت افزایی در رشته‌های فنی وحرفه‌ای تاکید کرد.

ورمقانی در جمع زندانیان، زندانی شدن را چون آزمایشی الهی توصیف کرد و گفت: باید با بررسی راه و روش زندگی و مروری انتقادی بر آن و همچنین با انجام اقداماتی زمینه بازگشت شرافتمندانه به زندگی فردی و اجتماعی را فراهم کنید.

در این بازدید محمد رضاعبدیان رئیس زندان سقز با تشریح اقدامات صورت گرفته در زندان جهت اصلاح رفتار زندانیان برای بازگشت به اجتماع خواستار در نظر گرفتن اعتباراتی مناسب برای بازسازی بخش هایی از زندان و تجهیز امکانات پزشکی شد.

  • دبیر :

زندان فردی و اجتماعی فرماندار فرهنگی هنری فرهنگی برنامه کارهای سقز سایر موازات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر