کد خبر: 1184037 A

پیشکسوت رسانه و ورزش عنوان کرد: بر اساس اصول ساختاری فدراسیون‌ها در تمام جهان، رئیس فدراسیون نباید خارج از مجمع باشد، از این رو انتخاب آقای ساعی درست نیست.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ یوسف کرمی، کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو ایران و قهرمان تکواندو جهان و المپیک و منوچهر زندی، عضو افتخاری هیئت رئیسه انجمن جهانی ورزشی نویسان، پیشکسوت رسانه و ورزش در ارتباط تلفنی با برنامه « ورزش بدون ویرایش » درباره انتخاب قهرمانان ورزشی به عنوان روسای فدراسیون‌ها گفتگو کردند.

منوچهر زندی، به کارگیری افراد خارج از فدراسیون به عنوان رئیس این سازمان را غیراصولی دانست و اظهار کرد: فدراسیون‌ها برای اولین بار توسط ایرانیان ایجاد نشده‌اند که بنا به میل آنها مقررات تعیین شود. این سازمان‌ها دارای قواعد و مقررات خاص خود هستند و باید به آنها احترام گذاشت، از این رو ریاست آقای ساعی بر فدراسیون تکواندو صحیح نیست.

* هرم ساختاری فدراسیونها در ایران درست نیست

وی با بیان این که هرم ساختاری فدراسیون‌ها در کل جهان شناخته شده است، عنوان کرد: بر اساس این قاعده اهالی ورزش پس از پایان دوره بازیگری خود، در هیئت‌های استانی وارد می‌شوند، سپس با حضور در مجامع فدراسیون به هیئت مدیره و پس از آن به عنوان رئیس برگزیده می‌شوند.

پیشکسوت رسانه و ورزش ادامه داد: هر قهرمان ورزشی که می‌خواهد به فدراسیون وارد شود ابتدا باید از هیئت شهر و استان خود وارد ساختار فدراسیون شود تا به این طریق دانش مدیریتی و اصول فدراسیون را در کنار تجارب ورزشی خود فراگیرد.

زندی تاکید کرد: مسلما حضور افرادی مانند هادی ساعی، رضازاده، علیرضا دبیر و رسول خادم در فدراسیون‌ها از نظر وجهه بین المللی ورزش ایران بسیار بهتر است اما خوب است این افراد از چرخه درست به این جایگاه برسند.

* منافع تکواندو برای عده خاصی است

در بخش دیگری از برنامه، یوسف کرمی در ابتدا دوران مدیریتی آقای پولادگر بر فدراسیون تکواندو را مورد بررسی قرار داد و گفت: سید محمد پولادگر زحمات زیادی کشیده‌اند و روزهای درخشان تکواندو در زمان مدیریت ایشان بوده است اما در اواخر مسئولیت او شاهد حضور افرادی در کنارش بودیم که تنها به دنبال منافع خود بودند.

وی با تاکید بر این که همه افراد به دنبال منافع خود هستند، اظهار کرد: اگر کسی می‌گوید من تنها به دنبال کمک کردن هستم و منفعتی در تکواندو ندارم مسلما دروغ می‌گوید اما موضوع این است که زمانی همه سود می‌برند که حال ورزش تکواندو خوب و رو به رشد باشد. بنابراین همه باید با یاری یکدیگر این ورزش را ارتقا دهیم تا همه منتفع شوند نه یک عده خاص.

انتهای پیام/
فدراسیون تکواندو هادی ساعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر