برگزیدگان بیستمین تجسمی جوانان معرفی شدند
بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان با معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز در سالن علامه محمدتقی جعفری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول عصر سه شنبه پنجم شهریورماه به کار خود پایان داد.
ایلنا: اختتامیه بیستمین جشنواره تجسمی جوانان با حضور اصغر امیرنیا؛ مدیر کل هنرهای تجسمی، قادر آشنا؛ مدیر کل هنرهای نمایشی، غلامرضا منتظری؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و دبیر جشنواره و تعدادی از مدیران استانی برگزار شد و برگزیدگان جشنواره معرفی شدند.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، اصغر امیرنیا؛ مدیر کل هنرهای تجسمی، دراین مراسم گفت: هنرمندان جوان آینده سازان کشور هستند و با حمایت از هنرمندان جوان و توسعه هنرهای تجسمی در کشور میتوان آینده روشنی برای این هنر در ایران اسلامی رقم زد.
امیرنیا افزود: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مقدمهای برای ورود به جشنواره هنرهای تجسمی فجر است و هنرمندان جوان مستعد میتوانند خود را در این جشنواره ارزیابی کنند و استعداد خود را نشان دهند.
مدیر کل هنرهای تجسمی در ادامه گفت: بیستمین جشنواره جوانان با بهرهمندی از استادان شاخص هنری در رشتههای مختلف هنرهای تجشمی برگزار شد و هنرمندان جوان فرصت ارزیابی خود و هنرشان را در این جشنواره در کنار این استادان دارند. جشنواره هنرهای تجسمی جوانان فقط برای رقابت نیسا بلکه رویکردی اموزشی و تربیتی برای جوانان نیز دارد.
وی افزود: سلام معاونت پیشین و معاون جدید هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به هنرمندان ابلاغ میکنم که نتوانستند به این جشنواره بیایند.
امیرنیا در پایان گفت: با وجود مشکلات و کمبود اعتبار برای ششمین سال متوالی جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان در استان گلستان برگزار شد و نهادها و مراکز استانی و مسوولان شهرستان علی آباد کتول همکاری و مشارکت خوبی داشتند که جای قدردانی دارد.
غلامرضا منتظری؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و دبیر جشنواره گفت: نظم و آرامش و ارتقای کمی و کیفی آثار از مشخصههای این دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان است و داوریها در این دوره اطمینان بخشتر بود زیرا بر اساس فرمهای کارشناسیداوریها انجام شد.
منتظری افزود: امیدواریم این جشنواره گام کوچکی در راستای توسعه هنرهای تجسمی جوانان باشد. برای برگزاری جشنواره در سالهای آینده در استان گلساتان یا هر استان دسگر ی لازم است اعتبار مشخصی برای آن در نظر گرفته شود تا بتوان جشنواره را با برنامه ریزی دقیق و تاثیرگذار برگزار کرد. ظرف اعتبار استانها محدود است و نمیتوان برای این جشنواره برنامه ریزی جامعی داشت.
در ادامه مراسم پیام فرهاد دانشجو؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی به بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان خوانده شد.
در این مراسم به هنرمندان شرکت کننده از کشورهای صربستان، بلاروس، قزاقستان، هند و پاکستان لوح تقدیر اهدا شد.
در پایان جوایز برگزیدگان بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان با حضور داوران جشنواره و مسوولان اهدا شد.
بخش نگارگری
داوران: جلیل جوکار، سلیمان سعیدآبادی و احسان قائمی
گرایش تذهیب
تقدیر از فرشته خوشابی از بوشهر و محسن صفری از قزوین
خانم رزیتا منصوری فرد از گلستان (برگزیده)
خانم مژگان حیدریان یزدلی از استان اصفهان (برگزیده)
میلاد رفیعی از استان مرکزی (رتبه اول)
گرایش گل و مرغ افراد
سارا تاجیک قنبری از گلستان (برگزیده)
مینا فتاحزاده شهری از استان خراسان رضوی (برگزیده)
محمدرضا آقا میری از استان تهران (رتبه اول)
بخش حجم
داوران: حمید شانس، جعفر نجیبی و نادر قشقایی
تقدیر از سرکار خانم فرشته حضرتی ازخراسان رضوی و آقایان کامیار ایزدی از مرکزی، علیرضا مجیدی از همدان و محمد علی شحنه احمدی از فارس
رتبه سوم مشترک:
زهره رحمانی از گلستان
ایمان امیر محمدی از کرمان
رتبه دوم:
حامد نورایی از استان سیستان و بلوچستان
رتبه اول:
حسین کهفی از استان یزد
بخش طراحی
داوران: رضوان صادقزاده، محمد ابراهیم جعفری، جمشید حقیقتشناس، احمد وکیلی و علی شمس الدین
تقدیر از آقایان محسن افروزی از همدان، سعید غلامی از سمنان
رتبه سوم:
محمد علی شهبازی از خراسان رضوی
رتبه دوم:
پانیذ جنتی از استان آذربایجان شرقی
رتبه اول:
محسن صفایی از استان اردبیل
بخش نقاشی
محمد ابراهیم جعفری، رضوان صادقزاده، علی شمس الدین، احمد وکیلی، جمشید حقیقتشناس
تقدیر از سرکار خانم فرشته محسنی از مازندران و آقای حامد قلیزاده از گیلان
رتبه سوم:
آفرین مولوی از همدان
رتبه دوم:
رضا جماعتی از استان اردبیل
رتبه اول:
نرگس آبخو از استان اصفهان
بخش خوشنویسی
داوران: محمد حسین عطارچیان، احمد محمدپور و احمد آریامنش
گرایش نستعلیق
تقدیر از آقایان سجاد کاویان پی از اصفهان، وحید محمدی فر از ایلام، احسان نیک بین از زنجان و عارف امراللهزاده از کرمان
برگزیدگان
جواد شکوهی فر از البرز
سید سعید میرزاده از گیلان
گرایش شکسته نستعلیق
تقدیر از آقای علیرضا اباصلت از قزوین
برگزیدگان
محمدرضا صفاییان از فارس
حامد سیف اللهی از تهران
گرایش سیاه مشق
برگزیدگان
محمد سمیعی از سیستان و بلوچستان
سید علیرضا مطلبی از مازندران
بخش تصویرسازی
داوران: محمد علی بنی اسدی، بهزاد غریبپور و مرتضی زاهدی
تقدیر از: محمد نظیر یوسفی از کردستان و حمید نسیم از خراسان شمالی و خانمها بهاره میر اشک ریز از گیلان، مینا کشاورزیان از مازندران، نوا ثابت ایمانی از هرمزگان، حمیده خسرویان از اصفهان و مونس زیدآبادی از البرز
رتبه سوم مشترک:
حمید نجابتی از استان مرکزی
صفا کسایی از استان آذربایجان شرقی
رتبه دوم:
رضا دالوند از استان لرستان
رتبه اول:
سیده زهره حسینی از استان قم
بخش پوستر
داوران: بهرام کلهرنیا، احسان پارسا و مهدی صادقی
تقدیر ازشادی حاجیپور از آذربایجان شرقی، بهنام تارخ از استان مرکزی و یحیی فرامرزی از گلستان
رتبه سوم:
جواد زری نیا از استان خراسان رضوی
رتبه دوم:
رضا شعبانی از استان همدان
رتبه اول:
مینا سودمند از استان یزد
بخش کاریکاتور
داوران: بهرام عظیمی، بهمن عبدی و جمال رحمتی
بخش موضوعی
تقدیر از نسترن محسنی از هرمزگان و فرشته حسنی از زنجان و آقایان الیاس رشیدی نسب از خراسان شمالی، سید وحید آرمون از کرمان و سهیل ناطقی از ایلام
رتبه دوم:
مجتبی حیدر پناه از استان فارس
رتبه اول:
نیلوفر کبودین از استان اردبیل
گرایش چهره
تقدیر از صدیقه احمدی از خوزستان و علی جهانفر از تهران، کاظم خسروی ازخراسان جنوبی، علیرضا پرهیزگاری از قزوین
رتبه دوم:
علی بیطرف از استان قم
رتبه اول:
فروغی از استان لرستان
بخش عکاسی
داوران: احمد ناطقی، جاسم غضبانپور و بابک صدیقی
تقدیر از حامد بارچیان از گلستان
رتبه سوم:
محمد بقال اصغری از آذربایجان شرقی
رتبه دوم:
محمد صفرپور از استان خراسان شمالی
رتبه اول:
امید مصفا از استان کهگیلویه و بویر احمد.