کد خبر: 1087508 A

مدیر کل زندان‌های استان تهران گفت: بر اساس برنامه‌های تربیتی سازمان زندان‌ها، توسعه ورزش و روحیه جوانمردی و پهلوانی بین زندانیان از اولویت بالایی برخوردار است، زیرا شرکت در فعالیت های ورزشی، راه ها و فرصت های بسیاری را برای بازگشت سالم و ماهر شدن در اجتماع فراهم می آورد.

به گزارش ایلنا، سیدحشمت الله حیات الغیب طی مراسم افتتاحیه مسابقات زورخانه و کشتی پهلوانی زندانیان استان تهران که در زندان تهران بزرگ و  با حضور روسای هیأت های پهلوانی و زورخانه ای شهرری و کهریزک، رئیس اداره ورزش و جوانان حسن آباد، مسئول فرهنگی هیأت شهرستان ری و معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران برگزار شده بود، با اشاره به ضرورت توسعه امر آموزش زندانیان اظهار داشت: ورزش پهلوانی و زورخانه ای با نام خدا و ائمه اطهار (ع) گره خورده، ترویج هر چه بیشتر این ورزش در بین مددجویان می تواند در زمینه های فرهنگی، اخلاقی و تربیتی فضای ورزشی را در زندانهای استان دگرگون کند.

وی تصریح کرد: در این مسابقات بیشتر از بعد قهرمانی به بعد تربیتی و توسعه دوستی و تعامل همراه با آموزه‌های دینی توجه شده است، ضمن این که ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای نهادش در فرهنگ و در اخلاق مداری است و ترویج آموزه‌های اخلاقی و خصایص جوانمردی و ایثار با توسعه ورزش های زورخانه ای متبلور می‌شود.

مدیر کل زندان های استان تهران ادامه داد: ورزش از جمله روش‌های مهم تکامل جسمانی، روانی و اجتماعی محسوب می شود زیرا شرکت درفعالیت‌های ورزشی افراد را به هم نزدیک می کند راه‌ها و فرصت‌های بسیاری را برای بازگشت سالم و ماهر شدن در اجتماع فراهم می آورد و به طور کلی یک فرآیند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی برای فرد ایجاد می کند.

وی همچنین گفت: ورزش علاوه ‌بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های روانی دارد، ورزش از اضطراب و افسردگی می‌کاهد و اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد، به همین دلیل در برنامه های تربیتی حائز اهمیت است.

حیات الغیب افزود: فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی نقش مهمی در ارتقای سلامتی زندانیان دارد و در سایه چنین فعالیت هایی می توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندانها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

مدیر کل زندان‌های استان تهران از توسعه ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در زندان‌ها با  بهره گیری از توان فکری کارشناسان خبر داد و افزود: ایجاد زمینه لازم جهت حضور فعال و اثربخش پهلوانان در زندانها و بهره مندی زندانیان از تجارب و فضائل اخلاقی آنان از برنامه های این اداره کل می باشد.

 وی با اشاره ضرورت همکاری نهادهای اجتماعی در گسترش ورزش در  زندانهای استان تهران از هیات پهلوانی و ورزش زورخانه ای شهرستان ری که حامی این دوره از مسابقات بود تشکر و قدردانی نمود.

براساس این گزارش، هیأت پهلوانی کهریزک، ری و اداره ورزش حسن آباد نیز که در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات حضور داشتند، تجهیزات ورزش زورخانه ندامتگاه تهران بزرگ به همراه یکصد دست لباس ورزشی را تهیه نموده، در اختیار مددجویان قرار دادند.

همچنین در پایان مسابقات ورزش زورخانه و کشتی پهلوانی با رأی داوران حاضر و در مجموع تیمی، مددجویان ندامتگاه های تهران بزرگ، قزلحصار و بازداشتگاه اوین به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند که جوایزی به آنان اهداء شد.

انتهای پیام/
مدیر کل زندان‌های استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر